Samuray Önen; “Geçen Yıla Göre Yüzde 20 Artış Kaydettik”

Sektörel Haberler 29 Ocak, 16:35'de eklendi

Samuray Önen; “Geçen Yıla Göre Yüzde 20 Artış Kaydettik”

Barut Hotels Ticari Direktörü Samuray Önen; 2020 yılını hem kendi grupları adına hem de sektör adına değerlendirdi. Önen ; “ Barut Hotels olarak geçen yıla göre yüzde 20 artış kaydettiklerini dile getirdi.

Ticari Direktör olarak aldığınız unvan öncelikle hayırlı olsun. Görev alanınızı bize tarif eder misiniz?

Öncelikle teşekkür ederim. Görev alanım öncelikli olarak satış ve pazarlamayı kapsıyor. Bu güne kadar  süregelen görevlerime ekibimle birlikte devam ediyoruz. Bunun yanı sıra yeni bir E -ticaret birimi oluşturduk. E- Ticaret birimimizin  hem uluslar arası çağrı merkezimizi hem de online birimimizi kapsıyor. Bunun dışında CRM,B2B pazarlama ve tüm satış çalışmalarını da yürütmekteyiz.

Sezonun Durumuna Göre Fiyatlarımızı Revize Ediyoruz

Biz satış birimi olarak; tüm otellerimizle koordinasyon içinde çalışmalarımızı sürdürüyor ve yıllık oda gelir bütçelerini oluşturuyoruz. Sonraki süreçlerde ise düzenli olarak tüm otellerle birebir görüşmeler gerçekleştirerek onları takip ediyoruz. Sezonun durumuna göre fiyatları yukarı ya da aşağı yönlü revize ediyoruz. Resort otel olarak şu an 11 otelimiz var. Tüm otellerin koordinesini ekibim ile birlikte yürütmekteyim.

Önümüzdeki süreci nasıl değerlendiriyorsunuz, 2020 yılı için ön görüşleriniz nedir?

Biz önceki yılların fiyatlarına bakarak kıyaslama yapıyoruz. Bütçelerimizi de aynı yöntem ile Eylül Ayı içerisinde oluşturarak, Aralık ayında tekrar revize ediyoruz. 2020 ile ilgili konuşacak olursak, bizim grubumuz açısından baktığımızda; şu an hedeflerimiz doğrultusunda ilerliyoruz.  Belirli pazarlarda 2020 sezonunun 2019 yılından daha iyi olacağını ön görmüştük. İç pazar, İngiltere pazarı ve Rus pazarında bir önceki yıla göre artışlar mevcut. Belçika pazarında ise bir geçen yıla göre miktar yükseliş varken , Hollanda pazarı geçen yıl ki rakamlarla hemen hemen aynı seyirde. Barut Hotels olarak değerlendirmem gerekirse; ana pazarlarımızın hepsinde bir önceki yıla göre yüzde 20 civarında bir artış söz konusu. Bu da sevindirici bir durum. Ama tabii ki önümüzdeki süreç çok önemli. Ocak ve Şubat ayları, Avrupa pazarında en fazla rezervasyonların yapıldığı dönem olarak biliniyor. Bu dönemdeki trendi iyi takip etmek gerekiyor. Çünkü bazen Aralık ayına kadar çok yoğun bir EB alırken sonrasında durağan bir döneme geçilebiliyor ya da tam tersi de olabiliyor. Bu yıl ilk dönem oldukça iyi geçti. Önemli olan bu süreçte de  bu yükselen trendin devam etmesidir.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Herkese 2020 yılının başarılı bir sezon olmasını diliyorum. Zor geçen kriz yıllarından sonra turizmciler olarak hepimizin morale ve güzel geçecek sezonlara ihtiyacımız var. 2020 yılı güzel olacağının sinyallerini veriyor. Umarım, bu  trend devam eder ve iyi bir şekilde sezonu sonlandırırız. Herkese Başarılar diliyorum.

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.