SATEF 2016 FUARI’NIN BASIN TOPLANTISI YAPILDI

Sektörel Haberler 21 Ocak, 17:25'de eklendi

Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nde 19 Ocak 2016 Salı günü basın toplantısı düzenlendi. 5-6 Şubat 2016  tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan SATEF – Seyahat Acentaları ve Tedarikçileri Fuarı öncesinde yapılan basın toplantısında , SATEF hakkında basın mensuplarına bilgi verildi.  Basın toplantısında TURSAB Antalya BYK Başkanı Mustafa Egemen, Antalya Rehberler Odası Başkanı Mehmet Ulusoy, Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği Başkanı Sefa Altınay, Spor Turizmi Birliği Başkanı Ferit Turgut ve Agoras Fuarcılık Genel Müdürü Mehmet Dükkancı konuşmacı olarak yer aldı.
SATEF 2016 Fuarı’nın anlatıldığı basın toplantısının açılış konuşmasını Agoras Fuarcılık Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Dükkancı yaptı.  “Agoras Fuarcılık Hizmetleri olarak, SAYD – Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği ile işbirliği içinde 5-6 Şubat 2016 tarihlerinde ülkemizin turizm başkenti Antalya’da SATEF Seyahat Acenteleri ve Tedarikçileri Fuarı’nı Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Antalya Ticaret Borsası, TURSAB, Alternatif Turizm İşletmeleri ve Etkinlikleri Birliği, Seyahat Acentaları ve Yöneticileri Derneği’nin destekleri ile düzenliyoruz” dedi.  Otelcilerle seyahat acentalarının  son tüketiciye veya uluslararası acentalara tanıtım yaptıkları bir fuardan ziyade, iç piyasada seyahat acentalarının kendi işbirlikleri olduğu tedarikçilerle buluşmasını sağlayacak yeni konseptte yeni bir fuar düzenlediklerini belirten Dükkancı, fuarın sadece Antalya’dan değil, Kapadokya’dan, İzmir’den, İstanbul’dan yani Türkiye’nin her bölgesinden katılımcıların yer alacağının altını çizdi.
Açılış konuşmasının ardından söz alan Spor Turizmi Birliği Başkanı Ferit Turgut SATEF’in; seyahat acentaları ve tedarikçilerin hep beraber kaliteye yöneleceği,  kaliteyi yükselteceği bir fuar olacağını, ürün geliştirme ve  ürün çeşitliliği konusunda da pazar yeri olacağını ve aynı zamanda  daha üstün hizmet bulma konusunda bu fuarla ciddi mesafeler katedeceklerini söyledi.
Ferit Turgut’un ardından konuşma yapan Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği Başkanı Sefa Altınay, şu ana kadar 60’ya yakın katılımcı olduğunu belirti ve bu sene ilk defa düzenleneceğinden hedef katılımcı sayısına neredeyse ulaştıklarını belirtti.
Profesyonnelleri buluşturacak olan SATEF’in, turizmin uzmanlaşması açısından önemli olduğunu söyleyen Antalya Rehberler Odası Başkanı Mehmet Ulusoy, SATEF’in içinde yer aldıklarını ve desteklediklerini belirrti.
SATEF 2016 Fuarı’nın daha çeşitli, daha kaliteli ürün ve hizmetlerin sergileneceği bir platform olacağını sözlerine ekleyen TURSAB Antalya BKY Başkanı Mustafa Egemen, böyle kritik bir ortamda turizmi çeşitlendirmek için SATEF’i organize eden Agoras Fuarcılık’a teşekkür etti.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.