SAYD BAŞKANI ALTINAY ‘ ÇOK ÜZGÜNÜZ’

Sektörel Haberler 29 Haziran, 12:14'de eklendi

SAYD BAŞKANI Sefa Altınay, saldırı sonrasında çok üzgün olduklarını belirten bir yazı kaleme aldı. 

sayd_baskani_altinay_turizmdeki_kriz_teget_gececek_ancak_acitacak

Değerli Meslektaşlarım,  Sayın Basın Mensupları,

Çok üzgünüz..

On yıllardır tüm dünya insanlarına milliyetine, dinine, ırkına bakmaksızın “Hoşgeldiniz” diyoruz, ailemizden birini görmüşçesine gelmelerine seviniyoruz, tanıyorsak Anadolu’nun en sıcak duyguları ile sarılıyoruz tanımıyorsak en samimi gülümsememiz ile karşılıyoruz. Gönül insanları Yunus Emre’yi, Hacı Bektaş’ı, Pir Sultanı ve Mevlana’yı anlatıyoruz. Tanırının bu topraklara bahşettiği tüm güzellikleri sunuyoruz sadece ama sadece iyi ev sahipliği yapıp mutlu, huzurlu ve bir daha görüşmek üzere uğurlamak istiyoruz dostlarımızı ve bu ülkeyi seven ziyaretçileri.

 

Böyle günlerde kelimeler ve duygular karmaşık ve yetersiz kalıyor.

Bizler sizlere ne diyebiliriz, bizlerle ve bu güzel topraklar ile buluşmak üzere planlar yapıp, paralar ödeyip çoluk çocuk dahil yola çıkanlar güzel insanlarımız ve güzel topraklarımız ile buluşmanın heyecanını yaşayan sizlere ve ailelerinize ne deriz, nasıl izah ederiz bu olup bitenleri.

 

Çok üzgünüz, mahcubuz ve gözlerimiz dolu, boğazımız düğüm düğüm.

 

Sizlerin en iyi şekilde karşılanmanızı sağlamak üzere görev yapanlar, en güvenli şekilde hareket etmenizi sağlayanlar Allah sizden razı olsun, görev uğruna şehit oldunuz yattığınız mekan cennet olsun.

 

Ve Hainler, Alçaklar, Kahpeler…

 

Savunmasız bunca insanın canına kast etmek hangi kitapta yazar, hangi ahlaka sığar, hangi racona uyar.

 

Büyük kısmı mübarek ramazan ayında dini vecibelerini yerine getirmiş ailesine, eşine, dostuna ulaşmak üzere yollara düşmüş veya görev yapmakta olan onlarca insanı katletmek neyin kafasıdır?

 

Tarihin derinliklerine gömülüp gideceksiniz, hem insanoğlu hem tarih sizi en karanlık sayfalarında öfke ve nefretle anacak lanetlerin en keskinini okuyorum sizlere, alçaksınız, hainsiniz, kahpesiniz.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.