SEKTÖR, X VE Y KUŞAĞININ EĞİLİMLERİNİ DİKKATLE TAKİP ETMELİ

Sektörel Haberler 29 Kasım, 17:36'de eklendi

SEKTÖR, X VE Y KUŞAĞININ EĞİLİMLERİNİ DİKKATLE TAKİP ETMELİ

Limak Hotels Koordinatörü Kaan Kavaloğlu AKTOB Toplantısında “ Turizm de Yeni Eğilimler” adlı panel de moderartörlük yaptı. Panelde, X ile Y kuşağının eğilimlerinin turizm sektöründe çok önemli olduğu vurgulandı.

Moderatör Kaan Kavaloğlu,LMX Ceo’su Lars Ludwings’e; “2019 için rekor sayıları bekliyoruz. Turizm sektörümüz  x ve y jeneresyonu için hazır mı?” sorusunu yöneltti.

Türkiye Y ve X kuşağına hazır mı?

Lars Ludwing LMX Ceo’su kavaloğlu’nun sorusuna şu yanıtı verdi ; “X ve Y kuşağına dünya çok hazır durumda, ama Türkiye tam hazır değil.  Türkiye’de  de bu konu da çok iyi gelişmeler var. Ege bu konu  çok daha iyi. Yeni kuşaklar, daha farklı otel konsepti, yeme ve içme konsepti görmek istiyor. Kendimden de örnek verecek olursam;  Daha iyi ve modern oteller isitiyorum. Otel servisimizi ıpad’ten yapmak istiyorum.   İleri de  Y ve Milenyum kuşağı her şeyi talep edecek.  Bu kuşakların isteklerine kulak verip kendimizi geliştirmeliyiz“ dedi.

Ludwing;  Türkiye’nin aile tatillerinde çok iyi olduğunu ifade ederek “ Kendinizi geliştirmek için ufuk ve X ve Y kuşağının isteklerine önemle bakmanız gerekiyor.” Diyerek otelleri bu konuda  uyardı.

Reklam ve Tanıtıma önem verilmeli

WTTC  Direktörü Mariel Rodriguez;  Türk turizmi hakkında önemli açıklamalar yaptı.

“Türkiye’nin büyüyen bir turizm endüstirisi var. Sizin farklı pazarlara ihtiyacınız var.   Özel sektör ve kamu birlikte hareket etmelisiniz. Reklam ve tanıtımına önem vermelisiniz” dedi.

Seyahat edenler nelere göre karar veriyor?

Rewiew Pro  Ceo’su R.j Frıendllander “ Seyahat edenler nelere göre karar veriyor?” sorusuna şu yanıtı verdi;

“İnsanlar bilgiliyi  hızlı bir şekilde alıyorlar. Her segmentte değişik bilgilere ulaşıyorlar.  Seyahat kararlarını tesisin  web sitesini tarayıp karar veriyorlar.  Tatillerini aracı ile  ya da  doğrudan alıyorlar.  Eğer bir oteliniz varsa örneğin; aile oteliniz varsa, bu konu da çok fazla görüş ve müşteri memnuniyeti yorumlarınız olmalı. Online ortamdaki yorumlar tatilcilerin sizi tercih etmesinde çok büyük önem taşıyor ” yorumunu yaptı.

Yorumlar Tesisleriniz için önemli

Sosyal medya hakkında ne düşünüyorsunuz sorusuna ise Friendlander; “Şunu gördüm ki  operatörle iyi ilişkiler kurmak önemli olsa da , bazı durumlarda bu olmayabilir. Kişisel olarak yaptıklarımızda önemlidir. Yorumlar tüm yaş gruplarını ilgilendiriyor ve gelecekteki diğer insanların seçimlerini de etkiliyor” dedi.

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.