‘SEKTÖRE MESLEK YASASI ŞART’

Sektörel Haberler 17 Mayıs, 13:49'de eklendi

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Burhan Sili, “Yasal dayanağı oluşturularak turizm mezunlarının belirli kademelerde çalıştırılma zorunluluğu getirilmeli” dedi.

1 Burhan Sili 2 Avni Aker, katkılarından dolayı Burhan Sili'ye plaket verdi. 3 Latife Kozan Eser 4 Toplantı Eftalia Marin Otel'de yapıldı.

İnsan Kaynakları Yöneticileri Derneği (İNKAY) turistik tesislerde İnsan Kaynakları birimlerinde çalışan yöneticiler için Alanya’da seminer verdi. Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili’nin de konuşmacı olarak katıldığı toplantıda İNKAY Başkanı Avni Aker, Yönetim Kurulu Üyesi Latife Kozan Eser ve Uzman Psikolog Sinem Çelenk, insan kaynaklarını kapsayan yasal gelişmeler ve bu alanı ilgilendiren psikolojik konular hakkında bilgilendirme yaptılar.

“KENDİ SEKTÖRLERİNDE ÇALIŞIRLAR”

Yaptığı konuşmada 2023 hedefimizin 80 milyon üzeri turist olarak belirlendiğini söyleyen Başkan Sili, “Meslek yasasıyla ilgili beklentiler var. Bu beklentiler dahilinde turizm mezunlarının yasal çerçevede sektör içinde en azından belirli kademelerde çalıştırılma zorunluluğunun getirilmesi gerekli. Sadece turizm mezunlarının belirli departmanlarda çalıştırılma zorunluluğunun getirilmesi turizm diplomalarının iş kapılarını açacağı anlamına gelecektir. Böylelikle bu işin eğitimini almış kişiler kendi sektörlerinde daha fazla yer edinecektir ve hedeflerimize ulaşmamız konusunda etken olacaktır” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.