Serkan Aslan; “Burada Yöneticilik Her Şeye Yeniden Başlamak Gibi”

Sektörel Haberler 24 Haziran, 17:53'de eklendi

Serkan Aslan; “Burada Yöneticilik Her Şeye Yeniden Başlamak Gibi”

Kazan Palace Hotel by Tasigo Genel Müdürü Serkan Aslan ile yurt dışında yönetici olmanın nasıl bir duygu olduğu üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Konu hakkında düşüncelerini içtenlikle bizimle paylaştı.

GM DERGİ ÖZEL HABER

Yurt dışında yönetici olmak dersek nasıl tarif eder siniz? Sorumuza Aslan bakalım ne yanıtlar vermiş?

Öncelikle yurt dışında otel veya servis sektöründe yönetici olmak tamamen farklı ve güzel bir tecrübe. Türkiye’nin otelcilik serüveni 50’li yıllarda başlamış olsa da özellikle 90’lı yıllar sonrası ivme kazandı. Türkiye  bu açıdan genç ama tecrübeli sektöre sahip.

Yeni Doğmuş bir bebek gibi

Rusya servis ve otelcilik konusunda Moskova ve St.Peterburg şehirleri haricinde tamamen yeni doğmuş bir bebek gibi. Bazen yönetici olarak her şeye yeniden başlıyormuşsunuz hissi olabiliyor.

İK Konusu Dezavantaj

Ne kadar tecrübe eksikliği olsa da ne kadar İnsan Kaynakları dezavantajı olsa da genç nüfus Türkiye’yle karşılaştırıldığında daha çalışkan ve hevesli görünüyor. En güzel avantajı ise; farklı bir kültürde ve o kültürde yetişmiş insanlarla beraber bir şeyleri başarma çabası. Özellikle kişisel olarak farklı yiyecek ve içecek alışkanlıkları ve bunlara uyum süreci oldukça zevkli ve eğlenceli.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rusya’daki İki Çocuktan Biri Bu Yaz Tatil İçin Türkiye’de

 

Rusya’da yapılan tur incelemeleri sonucunda 12 yaş ve altında bulunan her iki çocuktan birinin bu yaz tatilini Türkiye’de geçireceği belirtildi.

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.