Setur’dan, “Butik Kars-Erzurum Turu” İle Tarihe Bir Yolculuk

Setur’dan, “Butik Kars-Erzurum Turu” İle Tarihe Bir Yolculuk

Türkiye’nin önde gelen turizm şirketlerinden Setur, Şubat ayı boyunca gerçekleşecek 3 günlük butik Kars – Erzurum turlarıyla, Erzurum, Sarıkamış, Kars, Çıldır Gölü, Kars Kalesi, Kars Sokakları, Ani Antik Kenti’ni kapsayan unutulmaz bir seyahat fırsatı sunuyor.

setur'dan

Setur’dan, “Butik Kars-Erzurum Turu” İle Tarihe Bir Yolculuk

* Setur, Butik Kars – Erzurum Turu ile kış aylarında nereye gitmeli sorusunu ortadan kaldırıyor. Şubat ayı boyunca tekrarlanacak olan bu 3 günlük tura katılan misafirler,  800 yıllık, 60.000 kişi kapasiteli Erzurum Ulu Cami, 1243 Kösedağ Savaşı sonrasında yapılmış olan Çifte Minareli Medrese, İpek Yolu’nun en önemli geçişlerinden birisi olan 700 yıllık Çoban Dede Köprüsü gibi tarihi yapıları da gezme ve görme fırsatı bulacaklar.

Ayrıca, ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyicilerinden birisi olan ve kış mevsiminde tamamıyla buz tutan Çıldır Gölü’nde kızakla gezerek bu beyaz güzelliğin büyüleyici ortamını butik tatil ile deneyimleyebilecekler.

Setur’dan Butik Kars – Erzurum Turu

Turun Kars bölümünde ise. Klasik Ortodoks mimarisine sahip olan Havariler Kilisesi, Kümbet Cami, 12. yy.’dan kalma Kars Kalesi ziyaretleri yer alacak. Osmanlılar döneminde yenileme geçirmiş olan kale, Kars manzarasını fotoğraflamak için de olağanüstü bir nokta. 19. yy.’da Ruslar tarafından kilise olarak yaptırılan. Ve Kars’ın kurtuluşundan sonra camiye çevrilmiş olan Fethiye Cami, Kars’a 50 kilometre mesafedeki UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne dahil edilen Ani Antik Kenti de tur kapsamında ziyaret edilecek.   Turun son gününde Ermeni Ortodoks Mimarisi’nin ve Beylikler Dönemi Selçuklu Mimarisi’nin temellerinin bulunduğu en önemli antik alanlardan birisi olan Ani Antik Kenti’nde rehber eşliğinde yürüyerek gerçekleştirecek. Gezide, Surlar ve Aslanlı Kapı, Menuçehr Cami, Aziz Gregor Kilisesi, Surp Kirkor Kilisesi, Keçel Kilise. Büyük Katedral ziyaret edilecek .  Covid-19 kapsamında alınan tedbirler ve diğer tüm detaylar için. https://www.setur.com.tr/butik-kars-erzurum-turu linkini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here