Sevilla, Ekonomisini Büyütmek İçin Turizmi Nasıl Kullanıyor?

Sektörel Haberler 13 Nisan, 10:27'de eklendi

Sevilla, Ekonomisini Büyütmek İçin Turizmi Nasıl Kullanıyor?

sevilla -1

Seville, tarih bakımından zengin bir şehir. Süslü sarayların, atlı arabaların ve tapas barlarının şaşırtıcı bir karışımı. Her zaman turistleri cezbeder. Ancak turizm vatandaşları tarafından önemli görülmedi. Buna rağmen şehir ekonomisinin% 15’i turizmden geliyor.

Sektörün önemi 2011 finansal krizi sırasında net bir şekilde odaklandı. Endülüs genelinde işsizlik rokete döndü ve Sevilla, etkisinden kaçmadı. Aynı zamanda , şehre gelen uluslararası varışlar, 2011’de 2,5 milyona yaklaşırken, 2013’te 1,8 milyona düşmüştür . Mükemmel fırtınaydı.

Sevilla’nın turizm topluluğu, turizmi sürdürülebilir bir şekilde büyütmek için bir stratejiye ihtiyaçları olduğuna karar verdi. Takip eden yıllarda, bir dizi eylem gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirilmektedir. Bazıları özellikle turizm sektörü, bazıları ise şehri hem ziyaretçiler hem de sakinleri geliştirmek için daha geniş kapsamlıdır. İşte en ilginçlerinden bazıları.

 

Verileri topla ve analiz et

Farklı kurumlar turizm verilerini topluyordu, ancak makro eğilimlerin keşfedilip izlenebileceği merkezi bir kontrol noktası yoktu. Bu, talebi anlamak ve planlamak için çok önemliydi. Sonuç, trendleri belirleme ve bunlara hızlı bir şekilde yatırım yapmanın yollarını önerme görevi gören Centro de Gestion Integral de Datos Turistico’lar . Aşırı kalabalık olmadığından emin olmak için kilit anıtların doruk yükünü anlamak için modeller geliştirmeye odaklanılıyor.

sevila-metropol- semsiye

Havayollarıyla çalış

Havayolu endüstrisi finansal krizden sonra daralırken, turistler de düştü. Sevilla havaalanı, havayollarını ve yolcuları geri çekmek için iddialı bir program başlattı. 2014 yılında, 100’den fazla girişime 4.4 milyon Euro değerinde yatırım yapılmasıyla bir kalite planı başlatılmıştır. Bunlar arasında yeni bir VIP salonu, otomatik biniş okuyucular ve biniş salonlarının yenilenmesi yer aldı. Yolcu sayısı giderek artıyor ve havaalanı şimdi Çin kadar uzak yerlerden yeni yollar eklemek istiyor.

 

Yeni altyapı oluştur

Sevilla, Guadalquivir nehrinin genişliği nedeniyle yolcu gemilerine ev sahipliği yapan tek iç destinasyondur, ancak yolcu limanı tesislerden yoksundur. Yolcu gemileri limanda değilken sergilere ev sahipliği yapmak için kullanılabilecek çok amaçlı bir alan oluşturmak için yenilikçi bir terminal inşa edildi. Finansal krizden bu yana, yolcu gemilerine varışlar neredeyse her yıl bir haftadan fazla artmıştır. Diğer büyük altyapı projeleri de turizm sektöründen faydalandı: eski şehrin ana kesimleri yayalaştırıldı ve ana sahaları otobüs terminaline bağlamak için yeni bir tramvay hattı inşa edildi. Şehirde hızlı ve güvenli bir araçsız harekete izin vermek için yeni bisiklet şeritlerine önemli yatırımlar yapıldı.

Turistleri daha geniş çapta dağıtın

Sevilla’nın eski şehri, atmosferik caddeler ve meydanlarla doludur, ancak kolayca kalabalıklaşır. Bu nedenle turist akışını ve dağıtımını iyileştirmek için önlemler alınmıştır. Seville, yeni bisiklet parkurlarının ve şehir bisikletlerinin ilk uygulayıcısıydı. Sevici şehir bisikleti programı başlangıçta yalnızca sakinlerin kullanımına açıktı, ancak lansmandan hemen sonra ziyaretçilere iyi bir şekilde açıldı. Bisiklet patladı ve yerel turizm şirketleri tarafından bol miktarda bisiklet turu düzenleniyor. Bisiklet kullanımını destekleyen yeni işletmeler de arttı. Önemli ölçüde bisiklet yolları, turistlerin şehrin daha az ziyaret edilen bölgelerine kolayca erişmesini sağlar. Turistleri daha fazla keşfetmeye teşvik etmenin bir yolu da ücretsiz haritalar ile temalı yollar oluşturmaktır. Foodies ve tarih meraklıları için parkurlar oluşturuluyor ve çeşitli dillerde turların ve anahtar sitelerin açıklamalarının yer aldığı bir Seville ziyaretçi uygulaması geliştirilmiştir.

Daha uzağa turizm siteleri geliştirmek

Turistleri tarihi merkezden uzaklaştırmak ancak görecek yerler varsa işe yarayacak. Birkaç hırslı proje tasarlandı – bazıları konut sakinlerinin yenilenmesini sağlamak amacıyla. Plaza de la Encarnacion bölgesinin aşağısında, yeraltı müzesinin yukarısındaki muhteşem bir üst geçit olan Metropol Parasol inşa edildi.

Şimdi ziyaretçiler için en çok ilgi çeken yerlerden biri sorusudur. Nehrin karşısındaki Triana semtinde göreceli olarak az ziyaretçi çeken, iki yeni müze yaratıldı. Centro Ceramica Triana, kentin seramik endüstrisinin işçiliğini kutlarken, İspanya Engizisyon Müzesi, İspanya’nın en çok korkulan kurumlarından birinin masabre tarihini anlatıyor.

Dünya çapındaki talebi canlandırmak

Sevilla’nın dünya çapında profilini yükseltmek, büyümeyi hızlandırmanın önemli bir yoluydu. Sanatçının Murillo ve Seville Tapas haftasının doğumunun 400. yıldönümünü kutlayan bir yıl olan Sevilla Turizm Haftası da dahil olmak üzere temalı etkinlikler düzenlendi. Cordoba ve Granada gibi ortak bölgesel şehirlerle çalışmak, pazarın Endülüs Ruhu sloganıyla, planın önemli bir parçası. İş ziyaretçileri de ekonomi için önemlidir. 2018’de Sevilla, İngiltere’nin seyahat ticaretindeki en büyük etkinliklerinden biri olan ABTA Seyahat Konferansı’na ev sahipliği yaptı ve her yıl FIBES konferans merkezinde 40’tan fazla etkinliğe ev sahipliği yaptı.

 

Seville için son derece etkileyici yeni bir ödül, 2018’de ziyaret etmek için Lonely Planet’in en iyi şehri olarak seçildi. Ziyaretçi sayıları, 2014 ve 2018 between arasında yaklaşık% 35 artış göstererek artmaya devam ediyor. Bu, artan sayıda işle besleniyor. Şehirdeki turistik konaklama yerlerinde bulunan oda sayısı 2018’de% 18’in üzerine çıkmıştır. Sonuç olarak, istihdam artışı hızla yükselmiştir. Artık konaklama sektöründe% 30’dan fazla iş var .(Kaynak: Aktivite ve Turistik bilgi Sevilla’sı. Año 2018)

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.