Seyahat Konaklama Pazarı, Dünya Genelinde 893 Milyar Dolara Ulaşacak

Sektörel Haberler 30 Kasım, 11:13'de eklendi

Seyahat Konaklama Pazarı, Dünya Genelinde 893 Milyar Dolara Ulaşacak

Dış Haberler

Küresel turizmdeki artış, kurumsal seyahat endüstrisindeki en son gelişmeler ve küresel seyahat konaklama pazarının büyümesini artıran üründen deneyime geçiş için tüketiciler arasındaki eğilimin artmasıdır.

Türkiye, Dünyanın Cruise Başkenti Olabilir Mi?

Allied Market Research, “Türüne Göre Seyahat Konaklama Pazarı (Oteller, Pansiyonlar, Tatil Köyleri, Tatil Yerleri ve Diğerleri), Uygulama (Eğlence, Profesyoneller ve Diğerleri), Fiyat Noktaları (Ekonomi, Orta ve Lüks) başlıklı bir rapor yayınladı.  Rezervasyon Şekli (Online Seyahat Acentası, Doğrudan Rezervasyonlar ve Diğerleri): Küresel Fırsat Analizi ve Endüstri Tahmini, 2019-2026. ”

Rapora göre ; küresel seyahat konaklama endüstrisi 2018’de 632,8 milyar dolar kazandı ve 2026’ya kadar, 2019-2026’dan% 4.50 CAGR’da büyüyerek 2026’da 893 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Raporda ayrıca sürücüler ve fırsatlar, üst düzey yatırım cepleri, üst düzey kazanma stratejileri, pazar büyüklüğü ve tahminler, rekabet ortamı ve dalgalı pazar trendleri hakkında ayrıntılı bir analiz sunulmaktadır.

 

Sürücüler, Kısıtlamalar Ve Fırsatlar

Küresel turizmde artış, kurumsal seyahat endüstrisindeki gelişmeler ve tüketiciler arasında üründen deneyime geçme eğilimindeki artış, küresel seyahat konaklama pazarının büyümesini hızlandırıyor. Öte yandan, sahtecilik ve sahtekarlık hissetme şansının artması, büyümeyi bir ölçüde sınırlandırmaktadır. Ancak, yapay zeka ve yalnız gezginler için çevre dostu konaklama yoluyla yenilik yakın gelecekte kazançlı fırsatlar yaratması bekleniyor.

 

2026’ya Kadar İz

Sürecek otel segmenti türüne bağlı olarak, otel segmenti 2018’de küresel turizm konaklama piyasası gelirinin beşte üçüne katkıda bulunmuştur. Otel segmentinin 2019-2026 döneminde hakimiyetini koruması beklenmektedir. Otellerin kısa süreli ücretli konaklama, yemek ve diğer tesislerin gezginlerin ve turistlerin tam ihtiyaçlarına göre sunulması, segmentin büyümesini artırdı. Öte yandan, tatil kiralama segmentinin, tahmini dönemde% 6.7’lik en hızlı CAGR’da büyümesi öngörülmektedir. Büyük evlerin kiralanmasındaki sürüklenmenin artması, bütçe-maliyet gezginlere çekici gelen konaklama maliyetini düşürmeyi sağlar. Ayrıca, gelişmekte olan pazarlarda gelişen turizm sektörü büyümeyi hızlandırdı.

 

Boş Zaman Segmenti 2018 Yılında En Büyük Paya Sahip Oldu

Uygulamaya göre, boş zaman segmenti 2018 yılında en büyük paya sahip oldu ve küresel turizm konaklama pazarının neredeyse üçte ikisini elinde tutuyor. Bu, rahatlama, boş zaman, eğlence, dinlenme, dini nedenler, akraba ve arkadaş ziyareti için seyahat eden yolcu sayısındaki artışa bağlanmaktadır. Aynı segment 2026’ya kadar% 5.0’lık en hızlı CAGR’ı da sergileyecektir.

 

Avrupa’yı Takip Eden Kuzey Amerika’nın Geliri Açısından Hükmetmesi

Avrupa Coğrafyası’nın ardından Avrupa’yı takip etti. dönem. Hem gelen hem de giden turizm açısından, Avrupa şimdi diğer tüm kıtalar arasındaki listenin başında geldi. Bu nedenle, Avrupa seyahat konaklama pazarında ortaya çıkan artan sayıda yeni yatırımcı vardır. Eşzamanlı olarak, Asya-Pasifik bölgesi 2019-2026’ya kadar% 20.7’lik en hızlı CAGR’yi kaydedecektir. Uluslararası gelen turist varışları son beş yılda üssel olarak büyüdü. Bu güçlü ivme, bölgedeki seyahat konaklama sektörü üzerinde büyük bir olumlu etki yarattı.

 

Önde Gelen Piyasa Oyuncuları

Hyatt Hotels Corporation

Radisson Hotel Group

Wyndham Destinasyonlar

Hilton WorldwideHoldingsInc.

RedLion Otelleri Corporation

Accor Otelleri Grubu

OyoRooms

Marriott Uluslararası

AirbnbInc.,

A&O Hotels

HostelsGmbH

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.