Sezer Şener: “Süreci Doğru Yönetmeliyiz”

Sektörel Haberler 12 Nisan, 10:54'de eklendi

Sezer Şener: “Süreci Doğru Yönetmeliyiz”

Sherwood Hotels Satış Pazarlama Müdürü Sezer Şener ile 2019 yılı pazarlarının son durumunu değerlendirme fırsatı bulduk.

2019 yılında çok fazla değişkenliği olan bir yıl diyerek sezonun pozitif yönde sonuçlanacağını ifade etti. Ve Bu sürecin iyi yönetilmesi gerektiğini vurguladı.

GM DERGİ -ÖZEL HABER

sezer sener

Genel sezon değerlendirmesi yapar mısınız?

2019 kendi içerisinde çok fazla değişkenliği olan, ama her şeye rağmen pozitif yönde sonuçlanacak bir sene olacak.

Bu yıl pazarların dinamikleri nasıl?

Açıkçası son altı aylık satış dönemini iyi irdelemek gerekir. İngiltere pazarından edinilen pozitif ilk intiba ve hızlı rezervasyon akışı Türk turizmcisine umut oldu. Akabinde Batı Avrupa’nın ve yan pazarların geri dönüşü ile özellikle şubat sonuna kadar çok yüksek oranda erken rezervasyon satışı alındı. Bu başarılı grafikte diğer destinasyonlara göre ucuz olmamızın da etkisi büyük.

“Çocuklu Ailelerde Yüzde 20 Artış Var”

Ancak son dönemde Batı Avrupa ile yaşanan siyasi gerginlikler ve BDT Tur Operatörlerinin geçen seneye göre daha kontrollü bir duruş sergilemesi Antalya’da ciddi bir odaklanma problemi yaşatıyor. Plansız yapılan fiyat indirimleri ve ortaklaşa üretilen hatalı satış stratejileri son kullanıcının kafasında soru işaretleri oluşturmaya yetiyor. Oysa 2019 ilk verileri geçen seneye oranla çocuklu ailelerin %20 arttığını, konaklama sürelerinin %7 uzadığını ve yan pazarların bile erken rezervasyon alışkanlıklarının %100 çoğaldığını gösteriyor.

“Süreci Doğru Yönetmeliyiz”

Kriz sonrası satışlar son dakikaya bile kalsa paniğe yer vermeden süreci doğru yönetmemiz gerekiyor. Tabi bunlarla beraber geçen sene BDT Pazarında yapılan hataların da tekrarlanmaması en önemli dileğimiz. Bu girdaptan yara almadan çıkabilirsek nitelik ve nicelik olarak 2019 rekor senemiz olabilir.

 

 

 

Turistler Göz Alıcı Sadelik İstiyor

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.