Son Anda Coşacaklar!

Sektörel Haberler 15 Mart, 10:35'de eklendi

MİTT – Moskova Fuarı dün sona erdi. Alanya’da ALTAV olarak fuardaydı ve Rus Pazarı’nın nabzını tuttu. Alanya, Rus pazarı için önemli destinasyonlardan biri. ALTAV ( Alanya Turizm Tanıtım Vakfı) da etkin bir şekilde Alanya tanıtımı için çalışmalarını yürütüyor. Fuarda bulunan ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, Rus pazarıyla ilgili; görüşmeleri gerçekleştirip önemli bilgileri bizlerle paylaşıyor. Ve sonuç olarak Rus pazarında son dakika satışlarının yüksek olacağını ifade ediyor.

Haydi şimdi hep birlikte bakalım MİTT Fuarında neler yaşanmış?   

Dahaoğlu; “Rezervasyon rakamları ve bölgemize yöneltilen uçak sayıları 2019’un Antalya ve Alanya’da Rus yılı olacağını gösteriyor” diyor. Bu pazarda önemli tur operatörleri olan TUI ve CORAL- ODEON TOUR ile görüşmeleri sonucunda çıkan sonuçlar ise;

LİDERLİĞİ SÜRDÜRECEK

mitt -2019

 

CORAL-ODEON, Başta Rusya olmak üzere Ukrayna, Polonya, Almanya, Belarus, Gürcistan, Azerbaycan ve Arnavutluk’tan 2018 yılında toplam 1 milyon 524 bin 704 kişiyi Türkiye’ye taşıdı.

Bu pazarın lideri Coral-Odeon Tour, liderliğini 2019’da sürdürme gayesinde.

Antalya ile birlikte Gazipaşa Alanya Havalimanı’nı (GZP) da aktif kullanan Coral-Odeon Tour bu rakamın 556 bin kadarını sadece Alanya’ya taşıyor.

Alanya yolcularının 90 bini ise sadece GZP üzerinden geliyor.

 

mitt-2019

 

Dahaoğlu Genel bir değerlendirme yaparsak görüşülen Ruslarda da Türkiye’ye yeniden tatile gelme istedikleri  olduğunu görüyoruz. Ekonomik krizle ilgili burada birtakım söylentiler devam ediyor.  Geçtiğimiz yıla göre  fiyatların yükselmesi Rusları olumsuz etkilemiş.  Son dakika satışlarının yoğun olacağı ön görülüyor.Fakat her ne olursa olsun rezervasyon rakamları ve bölgemize yöneltilen uçak sayıları 2019’un Antalya ve Alanya’da Rus yılı olacağının sinyallerini veriyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.