Son Dakika: THY Uçuşlarını Daha İleri Bir Tarihte Başlatacak!

Sektörel Haberler 21 Mayıs, 15:18'de eklendi

Son Dakika: THY Uçuşlarını Daha İleri Bir Tarihte Başlatacak!

Alınan son bilgilere göre uçuşlar daha ileri bir tarihe alındı. Türk Hava Yolları (THY) pandemi nedeniyle bir süredir ara verdiği iç hat uçuşlarını 20 Mayıs, dış hat uçuşlarını ise 28 Mayıs’a kadar durdurduğunu duyurmuştu. Peki uçuşlar ne zaman başlayacak?

 

Uçuşlar Ne Zaman Başlayacak?

Sözcü gazetesinde yer alan habere göre; Türk Hava Yolları, daha önce yaptığı açıklama ile iç hat uçuşlarının 20 Mayıs’a kadar durdurulduğunu açıklamıştı. THY’nin hazırladığı plana göre, iç hat uçuşları 20 Haziran’da başlatılacak. İlk etapta uçuşlar tam kapasite ile olmayacak. Sadece yüzde 60’lık kapasite ile uçulacak. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarını kapsayan planda, Haziran ayı itibariyle bütün iç hat uçuşları başlamış olacak. Dış hat uçuşları ise kademeli olarak başlatılacak.

 

Uçuşlar Hangi Ülkelere Olacak?

Üç aylık düzenlenen uçuş planlamasına göre, Haziran ayında yurt dışına 19 ülkeye 23 noktada haftalık 75 frekans uçuş gerçekleştirilecek. Bu noktalar Kanada Toronto, Kazakistan Almatı, Afganistan Kabil, Japonya Tokyo, Çin Şanghay, Güney Kore Seul, Singapur, Danimarka Kopenhag, İsveç Stockholm, Norveç Oslo, Almanya’da Frankfurt, Berlin, Düsseldorf ve Münih, Avusturya Viyana, Hollanda Amsterdam, Belçika Brüksel, Beyaz Rusya Minsk, Gürcistan Tiflis, Lübnan Beyrut, Kuveyt ve İsrail Tel-Aviv seferlerini icra etmeyi planlıyor.

 

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.