STB’NİN LOGOSU DEĞİŞTİ

Sektörel Haberler 29 Ocak, 10:22'de eklendi

STB’NİN LOGOSU, HER SPOR DALINI VE BİRLİĞİ TEMSİL EDİYOR

Spor Turizmi Birliği (STB), özel olarak tasarlanan logosunun tanıtımını yaptı. STB Kurumsal İletişim Komisyon Başkanı Cengiz Yılmaz, logonun tüm spor dallarını ve sporda birliği temsil edecek şekilde özenle tasarlandığını söyledi.

STB, spor turizminde önemli bir yere sahip seyahat acenteleri, oteller ve diğer spor hizmetleri veren işletme ve kurumları bir araya getiriyor. Sektördeki önemli aktörlerle dünya standartlarında spor turizmi hizmeti sunulması için çeşitli faaliyetler ve etkinlikler düzenliyor. Birliği çeşitli platformlarda temsil edilmesi için “sporda birlik” temalı bir logo tasarlandı.

“Her Detayın Bir Anlamı Var”

Cengiz Yılmaz, logonun çim, toprak, su ve havada yapılan bütün spor dallarını temsil ettiğini vurgulayarak, logodaki her bir detayın ve simgenin bir anlamı olduğunu ve logonun özenle tasarlandığını söyledi.

Yılmaz, logoyla ilgili şu bilgileri verdi; “Üç renkle tasarlanan logodaki yeşil renk, çim sahalarda ve doğada uygulanan spor dallarını; mavi renk, su, deniz ve havada uygulanan spor dallarını; sarı renk de, toprak zeminde uygulanan spor dallarını temsil ediyor. Logodaki bantlar hareket ve aksiyona; insan başını simgeleyen yuvarlaklar sporculara, tüm bu renklerin ve simgelerin iç içe olması da birlik ve beraberliğe işaret ediyor.”

Cengiz Yılmaz, STB’nin web sitesinin de yakın bir zamanda faaliyete geçeceğini belirtti. Yılmaz, sitede; STB’nin faaliyetleri, spor turizmine ilişkin haberler, seyahat acenteleri ve otelleri ilgilendiren gelişmeler ve spor adına hizmet sunan diğer tüm paydaşların yer alacağını da sözlerine ekledi.

Yaşacan: Otelleri, seyahat acentelerini ve spor hizmetleri veren tüm diğer işletme ve kuruluşları bir araya getirdik

STB Yönetim Kurulu Başkanı Recep Şamil Yaşacan’da, STB’yle ilgili bilgi verdi.

Yaşacan, 24 Nisan 2012 tarihinde kurulan Spor Turizmi Birliği (STB)’nin Türkiye’de ilk kez otelleri, seyahat acentelerini ve spor hizmetleri veren kuruluş ve işletmeleri bir araya getiren platform olduğunu söyledi.

“Spor turizminin önemli tüm aktörlerinin, ortak amaçlar çerçevesinde birlikte hareket etmesini hedefliyoruz.” diyen Yaşacan, şunları söyledi: “Derneğimizin yönetiminde, spor turizmi sektöründe önde gelen temsilcilerden 24 isim bulunuyor. STB üyeleri, ‘FIFA Match Agent’ belgeli tesis ve acentelerden ve farklı ihtisas belgeli işletmelerinden oluşuyor. Bu acenteler, Türkiye’de yılda yaklaşık 3 bin futbol kamp organizasyonu düzenliyor. Tesisler de, çok sayıda spor turnuvasına ev sahipliği yapıyor. STB üyesi seyahat acenteleri ve organizasyonlara ev sahipliği yapan oteller, FIFA ilkeleri çerçevesinde dünya standartlarında spor turizmi yapılmasını da amaçlıyor.”

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.