SunExpress’ten Binlerce Turiste Hizmet

Sektörel Haberler 23 Mart, 14:23'de eklendi

SunExpress’ten Binlerce Turiste Hizmet

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress binlerce turiste hizmet etti. Koronovirüs’ün yayılmasını önlemek amacıyla Türkiye tarafından seyahat yasağı getirilen ülkelerden uçuş ağında yer alan Almanya, Fransa, İspanya, Hollanda, Belçika, İsveç, Norveç, Danimarka, Avusturya, İngiltere, İsviçre ve İrlanda’ya karşılıklı seferlerini 17 Nisan 2020 tarihine kadar durdurdu.

SunExpress Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kurallar çerçevesinde söz konusu ülkelere uçuşlarını durdurduklarını belirtti. SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan, “Yolcularımıza olan taahhüdümüz gereği, yasakların başladığı 13 Mart tarihinden 22 Mart’a kadar, İzmir ve Antalya’dan gerçekleştirdiğimiz 180 özel uçuşla yaklaşık 30.000 uçuş yasağı olan ülke vatandaşını Türkiye’den kendi ülkelerine ulaştırdık” dedi.

“Hep birlikte atlatacağımıza inanıyoruz”

Çalışkan“İç hat uçuşlarımız, Antalya’dan Anadolu’nun 8 şehrine, İzmir’den ise 12 şehrine devam ediyor” dedi. Çalışkan, “Yaşadığımız bu kötü günleri ulusça ve tüm dünya olarak hep birlikte atlatacağımıza inanıyoruz. Türk turizm taşımacılığının bel kemiği ve Türkiye ile Avrupa arasında hava köprüsü kuran bir hava yolu olarak yine Türk turizmine katkımızı artırarak sürdüreceğiz” diye devam etti.

“Uçaklarımızda, ameliyathanelerde kullanılan HEPA filtreleme sistemi mevcuttur”

Çalışkan, SunExpress’in Koronavirüs salgınına karşı aldığı önlemlerden bahsetti. Çalışkan, “Uçaklarımızda düzenli olarak uluslararası otoriteler tarafından etkisi kanıtlanmış dezenfeksiyon işlemleri uygulanmaktadır. Ayrıca tüm uçaklarımızda, ameliyathanelerde kullanılan HEPA filtreleme sistemi mevcuttur” dedi. Çalışan, “Bu filtreler, koronavirüs de dahil olmak üzere bilinen tüm virüslere karşı yüzde 99’luk bir başarı oranı ile uçak içindeki havayı sürekli olarak temizlemektedir.

Eğitimli uçuş ekiplerimizle birlikte her türlü tedbiri alıyoruz, ancak virüsün yayılımını engellemede bu konuda hassasiyet gösteren ve gerekli önlemleri alan yolcularımızın büyük katkısı olduğunu hatırlatmak isteriz” şeklinde konuştu.

Çalışkan, hem ulusal hem de uluslararası sağlık ve havacılık otoriteleri ile yakın işbirliği içinde olduklarını belirtti. Çalışkan,“SunExpress olarak önceliğimiz her zaman ve her koşulda misafirlerimizin emniyetli seyahat edebilmesidir. Bu doğrultuda yolcularımız ve uçuş ekiplerimizin güvenliği ve sağlığı için her türlü önlemi almaya devam edeceğiz” dedi.

GM Dergi’nin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız!

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.