Suudi Arabistan’dan “Bu Yıl Hac Olmayabilir” İşareti

Sektörel Haberler 29 Mayıs, 09:37'de eklendi

Suudi Arabistan’dan “Bu Yıl Hac Olmayabilir” İşareti

Suudi Arabistan İslami İşler Bakanlığı, korona virüsle mücadele tedbirleri doğrultusunda camilerde ibadet kurallarının nasıl olacağını afişlerle açıkladı.

Japonlardan Suudi Arabistan´a Turizm Yatırımı

Ülkedeki camilerin yönetimini elinde bulunduran Haremeyn kurumunun sosyal medyadan duyurduğu bilgiye göre; pazar gününden itibaren Kabe’nin de içinde bulunduğu Mekke’deki camiler hariç, diğer camilerde vakit namazlarına başlanacak.

Hürriyet’ten Fatma Aksu’nun haberine göre, önümüzdeki haftadan itibaren Medine’deki dünyanın en büyük camisi olan ve Hz. Muhammed’in mezarının bulunduğu Mescid-i Nebevi de dahil, sosyal mesafe şartıyla cuma namazlarının kılınmasına izin verilecek.

Sokağa çıkma yasağı 06.00 – 15.00 arası olarak gevşetilecek. Hasta ve yaşlılara cami ibadeti yasak olacak. Camilerde Kuranlar kaldırılmış olacak. Tuvalet ve abdesthaneler kapalı tutulacak. Camiler ezandan 15 dakika önce açılacak. Ve namaz bittikten sonra kapanacak.

Umre Yasağı Sürüyor

Hac ve Umre Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada ise umre ve Mescid-i Haram’a ziyaret yasağının süreceği ve kararın belli aralıklarla gözden geçirileceği bildirildi. Bütün önlemler, bu yıl hac yapılmayacağının işareti olarak değerlendirildi.

 

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.