Temmuz’u da Gördük… Şimdi Ne Olacak ???

Sektörel Haberler 11 Temmuz, 11:38'de eklendi

Temmuz’u da Gördük… Şimdi Ne Olacak ???

LMX Touristik Türkiye Koordinatörü Serdar Bayraktar, “Temmuz’u Da Gördük… Şimdi Ne Olacak ???” dedi.

serdar-bayraktar

Serdar BAYRAKTAR’ın imzasını taşıyan açıklama şöyle:

Aylardır havada uçuşan rakamlar, verilen demeçler ve gerçekler… evet bu konu başlığının altında Antalya’nın turizmini biraz değerlendirmek gerek.. Evet son günlerde gözle görünen ve hissedilen bir artış oldu, ama maalesef hangi şartlara hangi fiyatlara bunu konuşan kimse yok.. halen kaç Kişi geldi, hangi otelde kaç konaklama yapıldı ? ama Ciro dan,  kazanç dan kimsenin bahsettiği yok.. bence uzun süre de olmayacak… Bizim için önemli olan şu kadar milyon turist geldi… ne kadar para bıraktı ?? kimse bilmez…

Evet , son haftalarda rezervasyonlarda artış var, ( Avrupa‘da havaların güzel olmasına rağmen ) demek ki insanlar bekledi bekledi, fiyatı yakaladı ve tatile gitmeye karar verdi.. maalesef bu konuda çok geç davrandık, fiyatlar konusunda yapılan indirimler, Early Booking döneminde devam ettirilseydi, şimdi bu kadar sıkıntılı bir dönem yaşamayacaktık ve oteller daha iyi fiyata otellerini pazarlayacaktı.

LMX Touristik olarak, çok hızlı bir EB döneminden sonra bir duraklama yaşadık, hatta geçen yıla oranla % 6 geriden geliyorduk. Son 3 haftada aldığımız rezervasyonlar sayesinde bu % 6 lık fark kapandı ve Türkiye’de yeniden artıya geçtik.

Multi Supplier çalışma şeklimizden dolayı otel portföyümüz çok geniş ve  gelecek olan tüm taleplere otel bulabileceğimizden eminiz ve  2019 sezon sonunda hedeflenen 165.000 kişiye rahat bir şekilde ulaşacağız. Bu konuda bizlere destek veren acenteci ve otelci dostlara çok teşekkür ediyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artık Gerçekleri Görmenin Zamanı Geldi…

Artık Gerçekleri Görmenin Zamanı Geldi…

LMX Touristik Türkiye Koordinatörü Serdar Bayraktar’ın kaleme aldığı yazıyı sizlerle paylaşıyoruz.

Neden böyle bir başlık attığımı merak ediyorsunuzdur. Merak edilecek bir şey yok, aylardır belli olan fakat kimsenin umurunda olmayan durumlarla karşı karşıya kalmak üzereyiz…

Nedir bu durum? Türkiye ve bilhassa Antalya bölgesi için rezervasyonlar istenildiği gibi gitmiyor. Daha doğrusu istenilen fiyatlar ile gitmiyor.

Çok başarılı bir Early Booking dönemi sonrasında bütün Avrupa Tur operatörlerinde satışlarda oldukça zayıfladı ve artıda olan ciro ve pax sayıları yavaş yavaş eksilere doğru gitmeye başladı.

Alman FVW dergisinin yaptığı araştırmaya göre ocak ayından sonra Almanya’dan satılan tüm önemli destinasyonlarda eksilme var, bunların başında da Antalya gelmekte.

Ocak ayında + % 6 olan satışlar ( geçen yıl aynı dönem ile kıyaslandığında ) Şubat ayında

– % 12, Mart’da – % 16 ve Nisan’da – % 18 olarak gerçekleşmiş.

Mayıs ayının satışlarının neden kötü geçtiğini ve bugüne kadar yaptığımız uyarıların maalesef gerçekleştiğini görebiliyoruz.  Mayıs ayı ilave indirimler vererek atlatıldı ve sonunda belli bir doluluk yakalandı. Peki, aynı sorun ile Haziran / Temmuz ve Ağustos da karşı karşıya kalmayacak mıyız? Şimdiden neden önlem almıyoruz?

Otelci dostlarımızdan duyduklarımız nasıl olsa Temmuz / Ağustos Rus pazarı canlanır ve dolulukları sağlarız… İnşallah demek den başka bir şey gelmez elimizden, zira birçok önerimiz ve söylemlerimizi ciddiye almayıp herkes bildiğini okuyor.  Antalya’da iç pazardan bu fiyatlarla bir beklentisi olan hiçbir otelci yok.

Bu gidişle hedef olarak konulan ve dile getirilen 3 Milyon Alman turist hayal ve bu sayının çok altında kalacağımız şimdiden belli.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.