32.3 C
Antalya
Cuma, Temmuz 1, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Tercan: İzmir’in Tanıtımında Bergama Ve Efes Öne Çıkarılmalı

Tercan: İzmir’in Tanıtımında Bergama Ve Efes Öne Çıkarılmalı

Skal İzmir Yönetim Kurulu Üyesi, iş insanı Dursun Bülent Tercan, Bergama Çok Katmanlı Kültürel Peyzaj Alanı ve Efes Antik Kenti gibi kültürel miras alanlarının tanıtım alanında öne çıkması gerektiğini söyledi. Tercan, uygun yapılar, alanlar, mekanlar ve yüzeylerde, her türlü konvansiyonel ve dijital tanıtım mecralarında Bergama’yı ve Efes’i anlatan görsellere yer verilmesinin yararlı olacağını dile getirdi.

Bergama Çok Katmanlı Kültürel Peyzaj Alanı’nın 2014 yılında, Efes Antik Kenti’nin 2015 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girdiğini hatırlatan Dursun Bülent Tercan, Birgi Tarihi Kenti’nin 2012, İzmir Tarihi Liman Şehri’nin de 2020 yılında UNESCO Dünya Mirası Geçici Alanları Listesi’nde yer aldığını söyledi. Tercan,  İzmir’in yurt içi ve yurt dışı tanıtım etkinliklerinde dünya mirası alanların değerlendirilmesinin önemine dikkat çekti.

 

İzmir Ticaret Odası (İzTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener’i ziyaret eden iş insanı Dursun Bülent Tercan, UNESCO Dünya Mirası Komitesi tarafından belirlenen listede ilan edilmiş 1121 dünya miras alanı olduğunu, bunlardan 18’inin ülkemizde yer aldığını anlattı. Tercan, Türkiye’deki 18 dünya miras alanından ikisinin, Bergama ve Efes’in İzmir’de bulunmasının çok değerli ve önemli olduğunu söyledi.

Özgener’e dünya miras listesinde yer alan Bergama ve Efes’i öne çıkaran görsel tasarım taslaklarını da içeren bir dosya sunan iş insanı Dursun Bülent Tercan, benzer görsellerin tasarlanarak İzTO hizmet binasında sergilenmesini önerdi. Binanın yurt içinden ve yurt dışından heyetlerin, misafirlerin ağırlandığı, yoğun etkinliklerin gerçekleştiği bir merkez olmanın yanında önemli bir aksın ortasında bulunduğuna dikkat çeken Tercan, şu görüşleri dile getirdi:

“Binanın üç cephesi, bu tanıtım materyallerinin sergileneceği benzersiz ve eşsiz bir alan olma özelliği taşıyor. Uluslararası alanda bizleri onurlandıran Bergama ve Efes’in tanıtımı için tasarlanabilecek görsel gereçler iç ve dış mekanlarda sergilenebilir. Sürekli sergilemenin hem İzmirliler, hem de yurt içinden ve yurt dışından gelen misafirler üzerinde olumlu etkisi olacağına inanıyoruz. İzmir turizminin gelişmesi ve ülke turizm pastasından daha fazla pay alması için yoğun çaba harcayan İzmir Ticaret Odamızın tanıtım etkinliklerine katkıda bulunacak öneriler sunmayı görev biliyoruz.”

Dursun Bülent Tercan, ülke, bölge ve kent turizmi açısından büyük önem taşıyan Bergama Çok Katmanlı Kültürel Peyzaj Alanı ve Efes Antik Kenti gibi kültürel miras alanlarının tanıtım alanında öne çıkması gerektiğinin altını çizdi. Tercan, uygun yapılar, alanlar, mekanlar ve yüzeylerde, her türlü konvansiyonel ve dijital tanıtım mecralarında bu eşsiz değerleri anlatan görsellere yer verilmesinin yararlı olacağını sözlerine ekledi.

Önerilerinden ve katkılarından dolayı Tercan’a teşekkür eden İzmir Ticaret Odası (İzTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, “Güzel fikir, bu tür görselleri hazırlatır, binamıza asar, zaman zaman sergileriz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
22,160TakipçilerTakip Et
110AbonelerAbone

SON HABERLER