TERÖR EN ÇOK AİLE TURİZMİNİ VURDU

Güncel, Sektörel Haberler, slide 27 Ağustos, 10:42'de eklendi

Terör endişesi nedeniyle yurt dışına çıkmayan tatilciler kendi ülkelerine yöneldi. Anketlere göre her 100 kişiden 15’i de daha güvenli ülke destinasyonlarını tercih etti.

FAMLİY

Terörün turizm talebine etkilerini araştıran son anketlere göre 2016’da tercihlerini değiştiren terör 2017’de de etkili olacak.

TERÖR, TATİLCİLERİN YARISINI ETKİLEDİ

Yapılan son anketlerde terörün tatilcilerin yüzde 40’ını olumsuz etkilediği ve kitlelerin yüzde 5’ini daha güvenli gördükleri ülkelere yöneldiklerini ortaya koydu.

IPK tarafından yapılan ve 2017 başlarında açıklanacak olan anketin ilk sonuçlarına göre terör tatil karalarını etkilemeye devam ediyor.

TERÖR EN ÇOK AİLE TURİZMİNİ VURDU

Bulgulara göre terörden kaynaklı seyahat endişesi özellikle çocuklu ailelerde (Aile Turizmi) oldukça fazla hissediliyor. Terör endişesi seyahat eden genç nüfus, gezgin ve macera tutkunları arasında daha düşük seviyede.

GÜVENLİ DESTİNASYONLAR ÖN PLANDA

Terör endişesi ile yurtdışına çıkmayan tatilcilerin de kendi ülkelerine yöneldiğini ortaya koyan ankete göre her 100 kişiden 15’i de daha güvenli ülke destinasyonlarına yöneliyor.

Diğer yandan 2017’de de terör endişesinin hakim olması ve güvenli ülkelerin öne çıkması beklenirken, ankete göre 2016’da seyahat edenlerin yüzde 25’i güvenli destinasyonlarda tatil yaptı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.