THY Uzun Hatlarda Sefer Sayılarını Artırıyor

Sektörel Haberler 18 Haziran, 10:59'de eklendi

THY Uzun Hatlarda Sefer Sayılarını Artırıyor

THY, yeni geniş gövdeli uçakların bu yıldan itibaren filoya katılmasıyla, uzun hatlar da yeni noktalara uçacak.

THY

THY yeni noktalara sefer başlatacak. Bunun yanı sıra uçtuğu uzun hatlarda da sefer sayısını artıracak. THY, 27 Nisan 2020’den itibaren haftada 7 sefer yaptığı Washington seferlerini de 10’a çıkaracak.

Türk Hava Yolları, geniş gövde uçak ihtiyacının temini kapsamında filosuna yeni uçak katacak. Bunlar;

25 adet kesin, 5 adet opsiyonlu olmak üzere toplam 30 Airbus 350-900 uçağı,

25 adet kesin, 5 adet de opsiyonlu olmak üzere de 30 adet Boeing 787-9 uçağı, olacak.

Uçaklar THY filosuna bu yıldan itibaren katılmaya başlayacak.

Washington Uçuşları Da Artıyor

THY bazı uzun uçuş noktalarında da seferlerini artırıyor. O hatlardan biri de Washington. Haftada 7 sefer yaptığı Washington uçuşlarını, 27 Nisan 2020 tarihinde 10’a çıkarma kararı aldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bakan Ersoy; “THY’yi Tanıtırsak, Türkiye’yi Tanıtmış Oluruz

THY çalışanlarıyla iftarda bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, THY ile Bakanlık arasında yapılan ‘direkt uçuş’ anlaşmasına hakkında konuştu.

Bir ilki gerçekleştirdik

THY ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan ‘direkt uçuş’ protokolü kapsamında Antalya, Borum, Dalaman ve İzmir gibi turistik bölgelere direkt uçuşların nisan ayı itibariyle başladığını söyledi. Mehmet Nuri Ersoy, ‘’Hedefimiz ilk etapta haftada 11 ülkeye 67 sefer. Daha sonra bunu aşamalı bir şekilde artıracaktık. O sıra ne yazık ki 737-800 Max’lardan kaynaklanan bir ‘ground’ olayı yaşandı. Ama en azından THY verdiği sözü tuttu. Mevcut taahhüt ettiği uçuşları nisan itibarıyla başlattı. Bu konuda bir ilki THY ile gerçekleştirdik. ” şeklinde konuştu.

Yapılan protokol kapsamında THY’nin uçuş başlatacağı destinasyonlarda yoğun bir tanıtım kampanyasıyla uçuşlara destek vermeye başlattıklarını belirttti. Bakan Ersoy, ‘’ Zaten Türkiye’yi tanıttığımız zaman ve Turkish Airlines’i tanıttığınız zaman uçağın üstünde Turkish yazıyor. Zaten otomatikman THY’yi tanıttığımız zaman Türkiye’yi tanıtmış oluyoruz.’’ şeklinde konuştu.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.