Tokat Ballıca Mağarası, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde

Sektörel Haberler 16 Mayıs, 13:55'de eklendi

Tokat Ballıca Mağarası, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde

Dedeman Otelleri Genel Müdürü Emrullah Akçakaya, Tokat Ballıca Mağarası’nın UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne girmesiyle ilgili değerlendirmede bulundu. “Dedeman otelleri olarak Tokat’ta ilk ve tek 5 yıldızlı otel yatırımını yaptık. Turizm potansiyeli gördüğümüz illerimize yatırımlar yapıyoruz.  Türk turizm sektörüne öncülük ediyoruz” açıklamalarına yer verdi.

Emrullah Akçakaya

Tokat, yükselen sağlık turizmi değerleriyle ön plana çıkıyor.

Akçakaya, 2017 yılında bölgenin turizm potansiyeline inanarak Dedeman Tokat Oteli açtıklarını vurguladı. “Dedeman Grubu olarak Türk turizminin lider kuruluşlarından biri olmanın verdiği sorumlulukla hareket ediyoruz. Ülkemizde turizm potansiyeli gördüğümüz kentlerimize yatırım önceliği veriyoruz. Tokat otelimizde de kentin ilk ve tek 5 yıldızlı otel yatırımını gerçekleştirdik. Bölgedeki kültürel ve doğal değerlerin cazibe yaratacağını düşündük. Unesco, Tokat’taki Ballıca Mağarası’nı Dünya Kültür Mirası Aday listesine dahil etti. Ayrıca, Tokat’a artan yolcu talebi ile inşaatı devam eden yeni havalimanı da gündemde. Ülke turizmine yaptığımız yatırımlarımız artarak sürecektir” dedi.
tokat ballica magarasi
Ballıca Mağarası oluşumu milyonlarca yıl önce gerçekleşen doğa harikası. Geçtiğimiz günlerde UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ndeydi. Yaşı yaklaşık 4 milyon yıl olarak tespit edildi. Ballıca Mağarası, ziyaretçilerine sunduğu görsel ziyafetin yanı sıra astım ve koah gibi nefes yolu hastalarına da şifa oluyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sherwood Resorts & Hotels Zinciri 7. Otelini Açtı

Sherwood Resorts & Hotels Zinciri 7. Otelini Açtı

Sherwood Suites Resort 13 Mayıs 2019 tarihinde kapılarını açtı.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.