TOUR OF ANTALYA, ŞEHİR TANITIMINA BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

Sektörel Haberler 29 Ocak, 15:55'de eklendi

Tour of Antalya powered by AKRA, ikinci kez düzenlenecek.  Organizasyon şehir tanıtımına büyük katkı sağlayacak. “Antalya’nın tarihi değerleri” teması ve “Adrenalin Antalya’da yükseliyor” sloganı ile gerçekleştirilecek.

Tour of Antalya, şehrimizin tanıtım gücü 

 Tanıtım toplantısında  Antalya Valisi Münir Karaloğlu, görüşlerini açıkladı. “Antalya ülkemizin en önemli, önde gelen şehir markalarımızdan bir tanesi… Bu markamızı daha da güçlü kılmak için bir yandan hedef pazarlarımız nezdinde tanıtım ve pazarlama çalışmalarımızı artırmaya devam ederken, bir yandan da hem yeni pazarlar oluşturuyor, hem de Antalya’mızın alt markalarını artırmaya, geliştirmeye, çeşitlendirme devam diyoruz.

Daha etkili bir cazibe merkezi

Tour of Antalya iyi bir başlangıç yapmış olan henüz çiçeği burnunda bir markamız. Dünyanın en çok bilinen turizm destinasyonlarından biri olan şehrimizi daha etkili bir cazibe merkezi kılma yolunda çok ciddi katkılar sağlayacak. Bu manada, geçtiğimiz yıl, Tour of Antalya markamızı iyi bir kampanya ile kamuoyuna duyurmuş ve çok güzel bir organizasyonla hayata geçirmiştik. Şimdi daha güçlü ve daha zengin bir içerikle ikinci kez gerçekleştirme arzusunda ve gayreti içerisindeyiz.  Tour of Antalya, önümüzdeki yıllarda turizm başkenti şehrimizin en değerli spor markalarından biri haline gelecek. Antalya’ya yakışır bir organizasyonla gerçekleşmesini temenni ediyor, başta sponsorlarımız olmak üzere, emeği ve katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum. İlin valisi olarak, şehrimizden, yurt içinden ve dışından herkesi Tour of Antalya macerasını yaşamaya davet ediyorum.”

Tour of Antalya öncesinde çok heyecanlıyım

 Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise Tour of Antalya’nın bisiklet sporu ve sağlıklı yaşam konusunda farkındalık oluşmasına destek olduğunu vurguladı.

“ Belediye Başkanı olarak Tour of Antalya öncesinde çok heyecanlıyım. Geçen yıl ben de değerli eşim ile birlikte organizasyonun son gününde pedal çevirmiş, dünyaca ünlü İtalyan bisikletçi Ivan Basso’yu tanıma fırsatı bulmuştum. Kendisinden hem şehrimiz hem de Tour of Antalya konusunda çok olumlu yorumlar almıştım. Tour of Antalya ve AKRA Gran Fondo Antalya gibi organizasyonları çok değerli buluyor ve destekliyoruz. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak halkımızın daha fazla bisiklet kullanması için de gerekli tüm çalışmaları yürütüyoruz. 28 kilometrelik kesintisiz bisiklet yolu projemizin sonuna geliyoruz. Toplu taşıma yerine bisiklet kullanan vatandaşlarımıza da gerekli kolaylıkları sağlıyoruz. Artık şehrimizde yoğun şekilde bisiklet kullanılıyor. Tabii ki bu artışta Tour of Antalya powered by AKRA ve AKRA Gran Fondo Antalya gibi organizasyonların da etkisi oldu. Bu sebeple başta AKRA – Barut Hotels olmak üzere tüm sponsor markalara ve organizasyon görevlilerine teşekkür ediyoruz. Bu gibi uluslararası organizasyonlar, hem şehrimizin hem de ülkemizin, tarihi ve turistik değerlerini öne çıkarıyor.”

Tour of Antalya, şehrimize ve halkımıza bir hediyemiz

 

Barut Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Barut konuşma gerçekleştirdi.  Tour of Antalya’nın ikinci yılında, başarımızı bir adım öteye taşımak için tüm gayretimizi göstereceğiz. Tour of Antalya, bir anlamda AKRA – Barut Hotels olarak şehrimize ve halkımıza bir hediyemiz. Bu hediyemizi daha da başarılı kılmak adına önemli turizm şirketleri ile bir araya geldik ve güçlerimizi birleştirdik. Destek veren tüm kamu kuruluşları ve sponsorlara teşekkür ediyoruz. Bu katkılar sayesinde Antalya, bölgenin en önemli bisiklet destinasyonlarından biri haline gelecek.”

Corendon’dan büyük destek 

Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer ise şu açıklamaları yaptı: “Tour of Antalya’nın, şehrimiz ve Türkiye’nin tanıtımı için çok önemli bir organizasyon olduğuna inanıyoruz. Antalya’nın dünya çapında önemli bir bisiklet destinasyonu olması için kamu ve özel sektör olarak el birliği yaptık. Uzun süreli bir hedef belirledik. Bu hedefe kısa süre içerisinde ulaşacağımıza eminiz.”

Ülkemiz bisiklet sporu için büyük bir potansiyele sahip 

Diana Travel CEO’su Burak Tonbul ise şu açıklamayı yaptı. “Tour of Antalya gibi büyük bir organizasyona dahil olmaktan çok mutluyuz. Geçtiğimiz yılki başarının üstüne çıkacağına hiç kuşkumuz yok. Çünkü ülkemiz bisiklet sporu için çok büyük bir potansiyele sahip. Bu doğrultuda hedefimiz, Antalya’yı dünyanın tanınmış bisiklet bölgelerinden biri haline getirmek. Bunun için Diana Travel olarak elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. ”

Özel Yaşam Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Cemal Özkan ise şu açıklamayı yaptı. “Yüzde yüz Antalya sermayesi ve markası olarak Antalya’nın en önemli spor organizasyonlarından biri haline gelecek Tour of Antalya ve AKRA Gran Fondo Antalya’nın içine bu sene dahil olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Sağlıklı yaşam için bu tip aktivitelerin gelişimine her zaman destek vereceğiz. Bütün Antalya’yı sağlıklı yaşam için spora davet ediyoruz. Tüm bisikletçilere sağlıklı ve başarılı yarışlar diliyoruz.”

“Bisiklet, hayatın olmazsa olmaz olgularından biri”

 Tour of Antalya powered by AKRA’nın Türk bisikleti çok önemli bir yere sahip olduğunu hatırlatan Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı ise görüşlerini şu şekilde ifade etti:“Bisiklet, hayatın olmazsa olmaz olgularından biri. Artık hayatlarının her anında bisiklet kullanan insanları görebiliyoruz. Bu durum, Türkiye Bisiklet Federasyonu olarak bizi çok mutlu ediyor. Tabii ki bisiklet kullanımının artmasında Tour of Antalya ve AKRA Gran Fondo Antalya gibi organizasyonların sayısının artması da büyük öneme sahip. Biz de federasyon olarak özel organizasyonları destekliyoruz. Dünya genelinde bisiklet kullanıcılarına özel ayrıcalıklar tanındığını görüyoruz. Özel işletmeler, kafeler ve oteller, bisiklet kullanıcılarına pek çok ayrıcalık sunuyor. Türkiye’de de bu tip uygulamaların artmasını diliyoruz. Bu doğrultuda Tour of Antalya powered by AKRA ve AKRA Gran Fondo Antalya powered by AG Tohum’un hayata geçirilmesinde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Harika organizasyonlar gerçekleştirileceğine eminim.”

 “Antalya’nın Antik Kentleri forması bir ilk olacak”

 Tarihin, pedalların efendileri tarafından canlandırılacağı Antalya’nın Antik Kentleri forması ise yeşil renkte olacak. Bereketli toprakların yanı sıra tarihi ve kültürel zenginliğiyle çevredeki antik kentlere vurgu yapan ve AG Tohum’un sponsor olduğu yeşil forma antik kent farkındalığını arttırarak, benzerleri arasında da bir ilk olacak. Geçen yıl yenilenebilir enerji konseptini işlediğimiz organizasyonda bu yıl antik kentleri işleme kararı aldık. Gelecek yıllarda Antalya’ya özgü farklı konseptlerle devam edeceğiz.

Corendon Airlines sponsorluğunda olacak turuncu forma ise Antalya’nın ait olduğu coğrafyanın en önemli simgesi olan portakal ağacı meyvesini hatırlatacak. Parfüm kokan portakal çiçekleri arasında geçecek mücadeledeki en iyi tırmanış sporcusu tarafından giyilecek. Turuncu formayı taşıyan sporcu, ‘dağların kralı’ olarak anılacak.”

Organizasyona büyük destek

 Uluslararası standartlardaki organizasyon yapısı ve parkur kalitesi ile geçtiğimiz yıl tüm katılımcılar ile takipçilerin beğenisini toplayan Tour of Antalya powered by AKRA, 2018’de olduğu gibi bu yıl da destekçi kurumlar ve sponsorlardan büyük destek alacak.

Organizasyon ana sponsoru Akra – Barut Hotels’in yanı sıra co-sponsorlar Corendon Airlines, Diana Travel, Fraport TAV Antalya Havalimanı, AG Tohum ve Salcano; sağlık sponsoru Özel Yaşam Hastanesi; hizmet sponsorları Shimano, Sora ve TURSET Project Management; medya destekçileri Alem FM, Lig Radyo, S Sport ve Tourism Today ile destekçi markalar TerraCity, Velotalya, Antalya Aquarium ve Sahil Antalya, Tour of Antalya’ya değerli katkılar verecekler. Tour of Antalya powered by AKRA 2019 ve AKRA Gran Fondo Antalya powered by AG Tohum, Antalya ve çevre bölgelerde 4 gün boyunca bisiklet festivali heyecanının yaşanmasını sağlayacak.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.