TUI ALMANYA CEO´SU EBEL: ‘TUI TÜRK OTELCİLER İÇİN HER ZAMAN GÜVENLİ BİR ORTAK KALACAK’

Sektörel Haberler, slide, Turizm Röportajları 2 Kasım, 11:23'de eklendi

TUI Almanya CEO´su Sebastian Ebel Türkiye ve 2017 beklentileri hakkında konuştu.

Alman „Touristik Aktuell“ dergisi, TUI Deutschland CEO´su Sebastian Ebel ile Türkiye ve önümüzdeki yıl için beklentileri ile ilgili bir söyleşi yaptı. Yapılan söyleşiye göre Ebel, 2017 yılının daha iyi olacağına inanıyor.

neuer-tui-deutschland-chef-sebastian-ebel

 İşte Tourexpi’de yayınlanan söyleşinin tam tercümesi…

 

touristik aktuell: Bay Ebel, 2017 için birçok Türk otelci özellikle devamlı misafirlerin geri geleceklerini ümit ediyor. Buna siz de inanıyor musunuz?

 

Ebel: Tatilciler Türkiye´ye dönecek, bundan eminim. Türkiye, dünyadaki en yüksek müşteri memnuniyetine sahip olan tatil ülkelerinden. Bu hiç değişmedi.

 

ta: İspanya´dan memnun olmayan tatilciler, Türkiye için bir umut olabilir mi?

 

Ebel: Sezonun başında gerçekten özellikle otellerin tam dolu oldukları için birçok tatilcinin İspanya´dan memnun olmadan döneceğinden korkmuştum. Fakat bu gerçekleşmedi. İspanya´daki otelciler kaliteyi bu şartlarda da korumayı başardı.

 

ta: Fakat fiyat açısından İspanya ile Türkiye arasında oldukça büyük bir fark var.

 

Ebel: Türkiye´nin fiyat-performans oranı eşsizdir ve bunun rolü de yadsınamaz. Fakat tur operatörü veya seyahat acentalarının derdi de misafirleri İspanya´dan çıkarıp Türkiye´ye yöneltmek değil. Hedefimiz, bu yıl hiç tatil yapmamış veya tatilini Almanya´da yapmış olanları 2017´de Türkiye´ye götürmek olmalı.

 

ta: Kuşadası için planlanan DRV Genel Kurulu´un iptalini nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

Ebel: Birliğin bu kararını yorumlamak istemiyorum. Bu karar, DRV tarafından kolayca verilmemiştir. Fakat prensip olarak özellikle bu zor günlerde turizmcilerin Türkiye´ye bizzat gitmelerini çok önemli buluyorum. Yerinde baktığınız zaman Almanya´dan eleştirel olarak gördüğümüz bir çok şey farklı görünüyor.

 

ta: Siz kişisel olarak şu anda Türkiye´de tatil yapar mıydınız?

 

Ebel: Tabii ki. Başarısız darbe girişiminin hemen ardından da durumu kendi gözümle görmek için Antalya´ya gittim zaten.

 

ta: Sensimar, TUI Blue, Robinson ve benzeri markalarla ilgili Türkiye´de bu kadar çok yatırım yapmak bir hata mıydı?

 

Ebel: Hayır, biz Türkiye´nin bir tatil destinasyonu olarak iyi bir geleceğe sahip olduğuna inanıyoruz. Ve ayrıca yüksek kalite sunan ve dolayısıyla krizden az etkilenen önemli ortaklarımızın da yanında duruyoruz.

 

ta: Türkiye´nin 2017 yılında genel olarak bir geri dönüş yapacağına inanıyor musunuz?

 

Ebel: Türkiye´ye ve Türkiye turizmine de inancım büyük. Türkiye çok güzel ve misafirperver bir ülke, otellerinin kalite standardı çok yüksek. Türkiye siyasi manşetlerden düşüp ülkedeki olaylar yatışınca satışlar yine belirgin bir şekilde artacak. Last minute konusunda zaten daha şimdiden iyi bir trendi gördük. Ne olursa olsun, TUI Türk otelciler için her zaman güvenli bir ortak kalacak.

 

ta: Bu iyimserliğiniz neye dayanıyor?

 

Ebel: Turizm, Türkiye için önemli bir sektör ve Türk otelcileri en iyi kalite ve hizmeti vermek için adeta çırpınıyorlar. Zor günlerde de güçlü otelci ortaklara önem vermek bizim için her zaman iyi sonuç verdi. Bunun en iyi örneklerinden biri de Yunanistan. Yunanistan´da „Grexit“ tartışmalarının işlere kötü yansıdığı zamanlarda da yatırım yapmaya devam ettik. Bugün ise bu yatırımların meyvelerini toplayıp Yunanistan´da Pazar liderliğimizi pekiştiriyoruz.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.