TUI,  Rus Mordashov’un Mu Olacak ?

Sektörel Haberler 20 Ocak, 11:00'de eklendi

TUI,  Rus Mordashov’un Mu Olacak ?

Rus iş insanı Aleksey Mordashov’un oğulları; TUI Russia & CIS’in tüm hisselerini satın almak için adım attığı rus madyasında yer aldı.

TUI,  Rus Mordashov’un Mu Olacak ?

TUI Russia, 2008 yılında Rus iş insanı Mordashov ve Alman tur operatörü TUI’nin ortak girişimiyle hayata geçmişti. Kuruluş aşamasında Mordashov, hisselerin %51’ine sahip iken; TUI Group hisselerin %49’una sahipti. Ortak girişimde Alman tur operatörü TUI’nin hisseleri ilk etapta %25’e daha sonra ise %10’a azaldı. Bu hisseleri ilk etapta Mordashov’un ortak girişimleri arasında yer alan Oscrivia Limited, daha sonra ise Alexey Mordashov’un oğulları Kirill ve Nikita’ya ait olan KN Holding satın aldı. Satın alma işlemine ilişkin söylentiler, 2020 yılının Aralık ayında gündeme gelmişti. Tourdom.ru’dan Dmitry Danilenko’nun haberine göre; TUI Russia & CIS tarafından bu satın alma işlemi hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

 

 

 

GM Dergi’nin Yeni Sayısının Tamamını Okumak Tıklayınız!

gm derginin yeni sayısı

 

GM Dergisi’nin Yeni Sayısı Her Yerde Sizinle!

  1. sayısında da özel konu ve konuklarla sizleri buluşturan GM Dergi, turizm dünyasının nabzını tutmaya devam ediyor. GM Dergi’sinin tamamına ulaşmak çok kolay. GM Dergi her yerde sizinle.

    GM Dergi Bilgi Platformu Niteliğinde

    GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedefi tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir.

Turizm profesyonellerine ışık tutan GM Turizm ve Yönetim Dergisi’nin yeni sayısı her yerde sizinle. GM Dergi’sinin 140. sayısının tamamına “Dergilik” uygulamasından, gmdergi.com –  “GM Dijital” bölümünden ve tüm sosyal medya hesaplarındaki bağlantılı linklerle ulaşabilirsiniz!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.