TUI RUSSIA & CIS KAZAK PAZARINDA

Sektörel Haberler 15 Ocak, 11:32'de eklendi

TUI RUSSIA & CIS KAZAK PAZARINDA

TUI Russia & CIS, ITours ile stratejik ortaklık kurarak 2019 yılı için Kazak pazarındaki hedeflerini büyüttü. Itours Kazakistan’da tur operatörü olarak faaliyetlerine devam etmesinin yanında Kaztour markası ile de Almata, Astana , Çimkent ve Karaganda da direk müşteri satış ofisleri bulunmaktadır.

Itours ve TUI Russia & CIS 2019 yılında Kazakistan’ın 10 farklı şehirden, 30.000 kişi getirmeyi hedeflemektedirler. Ucuşlara nisan ayı sonunda başlanacaktır.

Ayrıca  TUI yine bu yıl ilk defa girdiği Baltık pazarından da 50.000 kişiye hizmet vermeyi planlamaktadır.

Son 3 yıldır %100 büyüyerek, 2018 yılında 550.000 yolcu getiren TUI Russia & CIS, 2019 yılında da %100 büyümeyi hedefleyerek Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Letonya, Litvanya ve Estonya olmak üzere toplam 1 milyon yolcu kapasitesine ulaşmayı hedeflemektedir.”

 

 

 

GETİRDİKLERİ TURİST SAYISINA GÖRE TEŞVİK ALAN ACENTELER

Türkiye’de yurtdışından uçak ve gemi ile turist getirenlerden kime ne ödeme yapıldığı sorusu meclise taşındığı halde açıklanmazken Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) turist getiren seyahat acentelerine sağlanan teşvikler,  firma adı, getirdiği turist ve aldığı teşvik miktarlarını açıklıyor.

KKTC’ye turist getiren acentelere getirdikleri turistlerin geceleme sayısı ve geldikleri ülkelere göre Avro ve TL üzerinden ödeme yapılıyor.

2018 yılının son döneminde KKTC’ye turist getirdiği için teşvik alan 17 seyahat acentesine 586 bin TL ödeme yapıldı.

TEŞVİKİN % 40’INI İKİ ACENTE ALDI

KKTC Bakanlar Kurulu kararıyla, Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın turizmin geliştirilmesi ve tanıtımı kapsamında Turizm Geliştirme ve Tanıtma Fonu’ndan yılın son döneminde 17 acenteye yapılan 586 bin TL’lik teşvik ödemesinin yüzde 40’ı iki acenteye ait. Cypriot Quarted Travel 110 bin TL ile en çok teşvik alan durumunda. Northern Travel 103 bin TL ile onu izliyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.