TUI: TÜRKİYE FİYATLARI  AZALMAYACAK

Sektörel Haberler 5 Ocak, 11:20'de eklendi

TUI: TÜRKİYE FİYATLARI  AZALMAYACAK

TUI

TUI Yönetim Kurulu Başkanı Fritz Joussen, Türkiye fiyatlarının Lira’daki düşüşe rağmen azalmayacağını dile getirdi.

TUI’nin Yönetim Kurulu Başkanı Fritz Joussen, 2019’da Türkiye fiyatlarının sanılanın aksine düşmeyeceğini açıkladı.

Joussen,  Almanya’daki RP Online internet gazetesine konuşma yaptı. Joussen, Türkiye fiyatlarının Lira’daki düşüşe rağmen, artan maliyetler nedeniyle azalmayacağını söyledi. Artan Türkiye talebi ile paralel olarak fiyatların stabil olacağına işaret eden Joussen, Türkiye, Yunanistan, Hırvatistan gibi destinasyonlara olan talebin arttığını ve bu destinasyonların 2019’da en çok ilgi gören destinasyonların başında geldiğini kaydetti.

Dijitalleşme ile kâr marjını  yükseltecek

Dijitalleşmenin TUI açısından öneminin daha da arttığını dile getiren Joussen, böylece müşteriye kişiselleştirilmiş ürün sunmalarının kolaylaştığını dile getirdi.

“Dijitalleşme bize 21 milyon müşterimize daha kişisel ve talebe uygun ürün sunma olanağı veriyor” diyen Joussen, örneğin Türkiye’de uyguladıkları müşterinin istediği odayı seçme uygulamasını birkaç yıl içinde bütün TUI otellerinde yaygınlaştıracaklarını belirtti.

Joussen, dijitalleşme hamleleri ile 20 milyar avro civarındaki cirolarını daha da artırabileceklerini ifade etti. Toplam 21 milyon müşteriden yeni dijital hizmetlerle müşteri başına ortalama 20 avro daha fazla ciro elde edebileceklerine dikkat çekti. Joussen, buradaki kâr marjının ise yüzde 35 civarında olacağını vurguladı.

 

Dijitalleşmenin etkisini özellikle İskandinav pazarlarında daha iyi gördüklerini belirtti. Joussen, Almanya gibi klasik satış kanallarına daha sadık olan pazarlarda da giderek dijitalleşmenin etkili olmaya yüz tuttuğuna değindi. Online satışların Almanya’da yılda ortalama yüzde 20 arttığını söyleyen Joussen, 1.4 milyonu aşkın Alman’ın tatilini online satın aldığını ifade etti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.