TUI’NİN YENİ OTEL MARKASI TÜRKİYE’DE İKİ OTEL AÇIYOR!

Sektörel Haberler 9 Mayıs, 09:55'de eklendi

TUI’nin yeni otel markası TUI Blue, Türkiye’deki TUI Blue Sarıgerme Park ve Antalya Side’de bulunan TUI Blue Palm Garden otelleri ile yola çıkıyor. 6 Mayıs günü kapılarını açan TUI Blue Sarıgerme Park ve 14 Mayıs’ta açılacak olan TUI Blue Palm Garden, TUI tarafından İngiliz tatilcilere pazarlanacak. 

58903170

TUI’NİN İLK HER ŞEY DAHİL OTEL MARKASI
TUI Blue, tur operatörünün kendi ismi ile oluşturduğu ilk her şey dahil otel markası olma özelliğini taşıyor.
Kasım ayında açılması planlanan diğer TUI Blue otelleri ise Avusturya Schladming ve Almanya Fleesensee’de yer alacak. Ayrıca, 2017 baharında Toskana Castelfalfi’de de bir TUI Blue oteli açılması planlanıyor.TÜRKİYE’DEKİ OTELLER KAPSAMLI RENOVASYONDAN GEÇTİ
Türkiye’deki oteller, eskiden Iberotel Sarıgerme Park ve Iberotel Palm Garden isimleri altında hizmet veriyordu. Oteller, Alman tatilciler arasında oldukça popülerdi. Otelleri satın alan TUI, iki oteli de kapsamlı bir renovasyondan geçirdi. Renovasyon sırasında özellikle sağlık ve fitness alanlarına yoğunlaşılırken, iki otelin de son teknoloji ile donatıldığı biliniyor.

Yüksek teknoloji ile donatılmış olan TUI Blue otelleri, misafirlerine TUI Blue uygulaması aracılığıyla gezi rezervasyonu yapma, oda servisi önceliği ve diğer misafirlerle iletişim kurma gibi hizmetler sunacak. Misafirler, otel odalarında yer alan Bluetooth hoparlörleri aracılığıyla odadaki tüm cihazları kontrol edebilecek ve müzik dinleyebilecek.
Otellerde yer alacak BlueFit programı kapsamında da misafirlere fitness, yoga ve  meditasyon dersleri, beslenme uzmanlığı ve sağlıklı yeme-içme hizmetleri sunulacak.

”2 MİLYON TÜRKİYE MÜŞTERİMİZDEN 800 BİNİ BU YIL BAŞKA DESTİNASYONLARI SEÇTİ”

TUI yeni markasını Türkiye’de 2 otelle hayata geçirmiş olsa da, şirketin Türkiye’ye dönük rezervasyonlarda büyük kayıp yaşadığı biliniyor. Konuya dair açıklama yapan bir TUI sözcüsü, normal şartlarda Türkiye’ye 2 milyona yakın tatilci getirdiklerini, şu ana dek bu tatilcilerin 800 bininin başka destinasyonlarda tatil yapmak istediğini ifade etti.
‘’TÜRKİYE REZERVASYONLARI GERÇEKTEN SON DAKİKADA ARTACAK’’
Sözcü, konuşmasının devamında şunları söyledi:
”Bu düşüşe rağmen, Türkiye özellikle Alman müşterilerimiz arasında hala çok popüler bir destinasyon. Türk otellerinin standartları oldukça yüksek ve müşterilerimiz bu otellerde paralarının karşılığını fazlasıyla alıyor. Üstelik, şu günlerde sıkıntılı zamanlardan geçen Türk otelcileri, tatilcilere dönük çekici fiyat indirimleri de sunuyor. Türkiye’ye dönük rezervasyonlar artacak; ancak bu durum gerçekten ‘son dakika’da olacak. Türkiye, şu anda tüm uzmanların 2016 son dakika destinasyonu haline gelmiş durumda.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.