Tur operatörleri, Gürcistan’ın Kaybı İçin 150 Milyon Ruble Maddi Destek Talep Etti

Sektörel Haberler 17 Temmuz, 15:45'de eklendi

Tur operatörleri, Gürcistan’ın Kaybı İçin 150 milyon Ruble Maddi Destek Talep Etti

Ekonomik Kalkınma Bakanı Maxim Oreshkin, Rosturizm ile tur operatörleri için Georgia’ya iptal edilen turların tam maliyetini turistlere geri vermek zorunda kalan maddi destek konusunu görüşme sözü verdi.

tur operatörlerine

Dünya Basınından

Tazminat meselesi, Ticaret ve Sanayi Odası’nın turizm Genel Başkan Yardımcısı ve “Turpomosch” Birliği Başkanı Alexander Osaulenko tarafından gündeme getirildi. Tur operatörlerine toplam 150 milyon ruble hibe ödemeyi teklif etti.

Mali Zararları Değerlendiriyoruz

Seyahat şirketleri, turların Gürcistan’a satışındaki yasaktan kaynaklanan gerçek kayıpların çok daha yüksek olduğuna inanıyor. . Mouzenidis Travel Genel Müdürü Alexander Tsandekidi. “Satış derinliğimiz yeni yıl tatillerine ulaştı. Ancak Rosturism’in tavsiyelerini hemen takip ettik, tüm turistlerimizle temasa geçtik. Onlara tam bir geri ödeme ya da başka bir yöne yeniden rezervasyon yaptırdık. Hava taşımacılığı ve otel ön ödemelerinde en büyük kayıpları yaşadık. Gürcü otelcilerine teşekkür etmeliyim – çok insanca davranıyorlardı, daha küçük hacimlerde cezalar ödememize izin veriyorlardı. Mali zararımızı henüz rakamlarla değerlendiriyoruz. çünkü raporlar hazırlamadık – turistlerle çalışmak konusunda yakından ilgilendik ”dedi.

 

Kim tazminat Ödenecek

Aynı zamanda, Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki bir toplantıda, tur operatörlerinin özellikle iç pazarda sübvanse edilme mekanizması hakkında bir ifade kullandı. Gürcistan’a yapılan turların iptali nedeniyle zarar gören tüm şirketlerin mi, yoksa yalnızca Rusya yönlerinde çalışanların mı tazminat verileceği belirsiz. Ayrıca ödemelere ne zaman olacağı belli değil. Gözlemcilere göre, bu fikrin uygulanmasında büyük şüpheler var. Şu anda yetkililerden 3 milyar ruble tutarındaki hava yollarına tazminat kararı veriyor, Planlanmamış bütçeden 150 milyon ruble daha ayırmaya hazır olup olmayacakları bilinmiyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.