Tur Operatörleri Yunanistan’a Olan Uçuşları İptal Etmeye Devam Ediyor

Sektörel Haberler 16 Temmuz, 16:43'de eklendi

Tur Operatörleri Yunanistan’a Olan Uçuşları İptal Etmeye Devam Ediyor

Coral Travel’ın Moskova-Kandiye uçuş programı optimize edildi: Cuma günleri beş uçuştan biri  (19 Temmuz – 11 Ekim tarihleri ​​arasında) kaldırıldı.

yunanistan

Dünya Basınından

Tur operatörünün bir temsilcisi tarafından açıklama yapıldı: “Sebep, kişi sayılarının uçuşlar için yetersiz olması.

Yönün diğer oyuncuları da iştahlarını bastırdı. Gözlemcilere göre, bu sezonun başında, Moskova’dan Kandiye’ye bildirilen taşımacılığın hacmi geçen yılın aynı dönemine denk geldi. Ancak ilk aylar bu yazın gereksiz olduğunu gösterdi. ANEX Tour’un basın servisine göre, şirket düzenli uçuşlarla Girit ve Rodos’a yapılan turların payını artırdı. Tur operatörünün başkentten Girit’e kendi nakliyesi hacmi, geçen yıla göre düşmüştür. Haftada beş – üç uçuş. Rodos’a, geçen yıl olduğu gibi, turistler Moskova’dan yedi günde 2 kez taşınır. 2018 yaz programının bir parçası olan Kandiye’ye günde iki kez gerçekleştirilen tur operatörü “Mouzenidis Travel” şu an günlük uçuşlarla sınırlı. Şirketin genel müdürü Alexander Tsandekidi, sezon boyunca tarafların kapasitesini arttırmanın gerekli olduğunu söyledi.  Onları daha geniş olanlarla değiştirmek (Airbus A319 ve Boeing 737 yerine turistler Airbus A320’ye gönderilir) ve ayrıca bazı popüler tarihler için ek kalkışlar yapar. Sezon başında tur operatörü Hanya’ya uçuşları reddetti.

Ancak, tüm oyuncular bu stratejiyi seçmedi. Yunan Tez Turu Dimitris Haritidis başkanına göre, bu yıl şirketlerinde uçuş programını  yüzde 10 artırdılar. Tahminlerine göre, şirketin Girit’teki pazar payı yüzde 15’e, Rodos’ta yüzde 16’ya ve Mora’da yüzde yüzde 60’a yükseldi.

Kandiye havaalanından elde edilen istatistiklere göre, yılın ilk yarısında Rusya’dan gelen turist sayısı 2018 yılının aynı dönemine göre yüzde 20 oranında azaldı. Uzmanlar, bazı oyuncuların Türkiye’ye yönelik çabalarını yeniden dağıttığı için Rusya pazarındaki plaj destinasyonları arasındaki rekabeti bu şekilde artırdı. Nüfusun satın alma gücünde etkilenmiş ve azalmıştır . “Üst düzey otellere olan 4 yıldızlı ve 5 yıldızlı otellere olan ilgi sadece erken rezervasyon kampanyalarında gözlendi. Şimdi rezervasyonların ana yüzdesi 3-4  yıldızlı otele düşüyor ”dedi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.