23.4 C
Antalya
Cumartesi, Mayıs 21, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Turist Bitcoin: Turizmde Kripto Paralar Yasallaştırıyor

Turist Bitcoin: Turizmde Kripto Paralar Yasallaştırıyor

ABD hükümeti tarafından uygulanan sert yaptırımlara dayanabilmek için, Bitcoin (BTC) gibi Blockchain temelli dijital varlıklar artık İran turizm sektöründe yasal hale geldi. AL-Monitor’un 21 Mart 2019’da yayınlandığı bildiriye göre, ülke yetkilileri de devlet destekli bir kriptonun başlatılmasını kararlaştırdı.

İran Bitcoin’i kucaklıyor

kriptoparahaber’de yer alan habere göre; ABD ile İran arasında 2018’de yapılan başarısız müzakereler, birçok Avrupalı ​​turistin bölgeyi ziyaret etmesini engellemede başarılı oldu ve İran Riyali sert devalüasyona uğradı.

Turizme odaklı birkaç firma turistlerin ziyaretlerini kolaylaştırmak amacıyla kriptoları bünyelerine entegre etti. Bu tür firmalardan biri, müşterilerine çok çeşitli düşük maliyetli hizmetler sunan bir seyahat ve turizm şirketi olan IranByBit’tir.

Bildirildiğine göre, platform hem Bitcoin’de (BTC) hem de banka kartlarında ve Fiat’ta ödeme kabul ediyor. İlginç bir şekilde, diğer ileri görüşlü girişimler de bölgedeki mevcut ekonomik kargaşayı canlı bir kripto işine dönüştürmek için kullanmaya başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Hedefimiz en az 1,5 milyon turist

Boşluğu doldurmak

AL-Monitor’a göre, 12-15 Şubat 2019 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilen 12. Tahran Uluslararası Turizm Fuarı sırasında sekiz ay önce başlatılan ve merkez bankası tarafından lisanslanan yerel bir kripto para birimi borsası olan Rmoney, turizm sektörü için kendi dijital varlığını tanıttı.

Rmoney kripto, İran’ın turizm alanındaki tüm firmaların yabancı müşterileri tarafından kriptoda ödeme almalarını kolaylaştırıyor ve sonra Rmoney kullanarak kripto para birimlerini dönüştürüyorlar. Rmoney CEO’su Mehdi Naseri konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

Turizm dijital para sistemini oluşturmanın amacı, dış ödemelerle ilgili sorunları çözmektir. Bu sektördeki ödeme zorlukları çözüldüğü için, İran’a daha fazla yabancı turist çekilecek, bu da döviz gelirleri elde etmenin yanı sıra, sakinlere istihdam olanağı sağlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ukrayna aktarmalı Türkiye seçeneği
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Nursafa: Kazakların Antalya'ya tatil talepleri artışta

Son rötuşlar

Ocak 2019’un başlarında, İran hükümeti bu yıl kendi dijital varlığını çıkarmaya hazırlandığını bildirdi. Hükümetin, son rötuşları devlet destekli kripto projesi için hazırladığı bildiriliyor ve başka Blockchain altyapıları da geliştiriliyor.

Bununla birlikte, IranByBit’in ülkenin kripto projesiyle pek ilgilenmediğine ve devlet tarafından destekli kripto paranın erişimin kabul edilebilirliği ve güvenilirliğinin sorunlarını çözemeyeceğine inanması önemlidir. Bitcoin’ler gibi sanal para birimleri, turizm endüstrisi için ideal bir seçenek olmaya devam etmektedir.

 

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Antalya'ya gelen turist sayısı 1 milyonu geçti
Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
21,687TakipçilerTakip Et
111AbonelerAbone

SON HABERLER