TURİSTLER OTELDE FARKLI ÜRÜNLER GÖRMEK İSTİYOR

Güncel, Sektörel Haberler, slide, Turizm Röportajları 13 Haziran, 11:08'de eklendi

Rixos Sungate Ortadoğu ve iç pazar Satış Müdürü Uğur Demirelöz; Son yıllarda otelle gelen misafirlerin özellikle uzun süre konaklamalı misafirlerin deniz, havuz, eğlence aktivitelerinin dışında farklı ürünler talep ettiklerini ve bunu yapan otellerinde tercih edilme oranlarının yükseldiğini ifade etti.

Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

İsmim Uğur Demirelöz 5 yıldır Rixos Hotels bünyesinde çalışmaktayım. Şu anda Rixos Sungate’te Ortadoğu ve İç Pazar müdürüyüm.

İç pazar 2018 yılında nasıl bir seyir izliyor? Sungate olarak bu pazara katkılarınız nedir? İç Pazar diğer pazarlardaki artışla unutulacak mı? Ortadoğu pazarı hakkındaki görüşleriniz nelerdir.

İç pazarın unutulması gibi bir durum söz konusu olamaz. Her tesis gibi biz de iç pazara çok önem veriyoruz, otel konseptimizi, eğlence programları ile iç pazarı desteklemekteyiz.

Sizin bir de World Class adında bir ürününüz var.  Bu anlamda misafirlerinize farklılıklar sunuyorsunuz, bu konudaki faaliyetlerinizden bahseder misiniz?

Rixos Hotels olarak her yıl misafirlerimize farklı yenilikler sunmayı hedeflemekteyiz. Bu yılda Rixos Sungate’te CIS Marketin en büyük Fitness zinciri  olan World Class ile stratejik işbirliğien başladık. Yerli ve yabancı profesyonel fitness eğitmenleri eşliğinde 1.500 m2 genel alanı 600 m2 kapalı alanı ve 270 m koşu parkuru ile  Worldclass Spor Klubünde “Tatilde de spora Devam ” sloganıyla misafirlerimize tatil esnasında keyifli ve profesyonel spor imkanı sunmaktayız.

Uzun süreli konaklamalarda sporun da turistler tarafından talep edilmeye başlandığını söyleyebilir miyiz?

Tabii ki söyleyebiliriz. Resort otellerin çoğunda genellikle aynı hizmetler mevcuttur, deniz – havuz restoran bar soft gündüz anımasyon akşam show grupları veya konser gecede disko, mevcut klasik hizmetlere farklı bir ilave yapmanız durumunda misafirler için tercih sebebi olmanızı sağlayacaktır.

Son olarak Ortadoğu pazarı oranlarımız ve diğer pazarların geçen seneye göre oranı nedir? Fiyat artışlarımız oldu mu?

Ortadoğu pazarı ve İç Pazar 2018 yılı toplam bütçemizin yaklaşık % 20  – 25’ini oluşturmaktadır. Ana pazarımız CIS markettir. CIS pazarının toplam bütçemizdeki oranı yaklaşık % 40 – 45’ tir. Bu ülkeler, bütçemizin yüzde 45’ini oluşturmakta. 2018 yılında tüm pazarlarda fiyat artışı yapılmıştır.  Antalya’da Orta Doğu pazarının % 70’i İran menşeli misafirlerden oluşmaktadır. Ortadoğu pazarına 2018 yılı nevruz dönemi ile güzel bir başlanğıç yaptık. Bu durum 2018 yaz sezonunda Ortadoğu pazarında beklenen kişi /gelir hedefinin yakalanacağına dair güzel bir işarettir. İran özelinde konuşacak olursak charter seferlerde bir sıkıntı olmaması durumunda öngörülen hedefler gerçekleşecektir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.