O TURİSTLER ROTASINI TÜRKİYE’YE ÇEVİRDİ !

Güncel, Sektörel Haberler, slide 4 Ekim, 15:02'de eklendi

Katar Belediye ve Çevre Bakanı Al-Rumaihi: – “Katarlı turistler genelde Avrupa’yı tercih ederdi ama son 10 yıl içinde Türkiye, değişik bir şekilde önlerine çıktı. İlişkiler dolayısıyla da Türkiye’ye daha fazla önem veriliyor”

katar

Katar Belediye ve Çevre Bakanı Mohammad Abdullah Al-Rumaihi, “Katarlı turistler genelde Avrupa’yı tercih ederdi ama son 10 yıl içinde Türkiye, değişik bir şekilde önlerine çıktı. İlişkiler dolayısıyla da Türkiye’ye daha fazla önem veriliyor.” dedi.

 

EXPO 2016 Antalya’da gerçekleştirilen Katar Milli Günü için Antalya’ya gelen Al-Rumaihi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye-Katar ilişkilerinin geldiği seviyeden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Al-Rumaihi, EXPO 2016 Antalya’ya katılan 57 ülke arasında bulunduklarını anımsatarak, söz konusu organizasyonda “Çöl Gülü” bahçesiyle yer aldıklarını kaydetti.

 

Botanik EXPO’nun Türkiye’de ilk kez Antalya’da düzenlenmesini “Çok isabetli bir karar” olarak nitelendiren Al-Rumaihi, “EXPO 2016 Antalya geniş alanda inşa edildi, geniş katılımlı fuar oldu. Birçok ülkenin bahçeler konusunda katkısı oldu. Katar’ın özellikle binasının özel bir yerde, EXPO merkezinde olması, ziyaretçiler açısından özel bir yer edinmiştir.” diye konuştu.

 

KATARLI TURİST DE FAZLA

 

Al-Rumaihi, Türkiye’nin çok turist çektiğine, ülkesinden gelen turist sayısının da azımsanamayacağına işaret ederek, Türkiye’ye gelen Katarlı turist sayısının arttığını bildirdi.

Al-Rumaihi, “Türkiye’nin İstanbul başta olmak üzere diğer şehirlerine turist gelmektedir. Türkiye, turistlerimiz açısından medeniyetler, tarih açısından çok zengin bir ülke olduğu için önem görmektedir. Katarlı turistler genelde Avrupa’yı tercih ederdi ama son 10 yıl içinde Türkiye, değişik bir şekilde önlerine çıktı. İlişkiler dolayısıyla da Türkiye’ye daha fazla önem veriliyor.” değerlendirmesinde bulundu.

 

 

EXPO 2016 ANTALYA

 

Öte yandan, Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenen EXPO 2016 Antalya, 22 Nisan 2016’da devletin zirvesinin katıldığı törenle kapılarını açtı. 30 Ekim’e kadar açık kalacak EXPO 2016 Antalya, ülke bahçelerinin yanı sıra müzeler, merkezler, kültür sokakları, yöresel lezzetler, sokak sanatları ve çocuk faaliyetleri gibi birçok etkinlikle ilgi çekiyor ve her gün 11.00-02.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.

Türkiye’nin ilk EXPO’su olma özelliği taşıyan, 112 hektarlık alanda 57 ülkenin katıldığı EXPO 2016 Antalya’daki Katar’ın “Çöl Gülü” adlı bahçesinin ise en çok ziyaret edilen bahçelerinden biri olduğu belirtildi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.