Turistleri Aşırı Heyecanlandıran 5 Tehlikeli Turizm Türü

heyecanlandıran

Turistleri Aşırı Heyecanlandıran 5 Tehlikeli Turizm Türü

Bu turizm çeşitlerinin Elle Tutulur Hiçbir Yanı Yok!  Ancak Turistler Tarafından Aşırı Rağbet Görüyor. İşte turistleri cezbeden 5 Tehlikeli Turizm Türü…

 

Seks Turizmi

heyecanlandıran

Özellikle Kamboçya, Tayland, Filipinler, Jamaika, Bangladeş ve Dominik Cumhuriyeti gibi ülkeler, seks turizmi söz konusu olduğu zaman inanılmaz rağbet görüyor. Seks turizmi için gelen turistler, isminden de belli olduğu üzere yalnızca seks yapmak için bu seyahati gerçekleştiriyor. Bu turizm türü öyle bir hal aldı ki Tayland, yurt içi hasılatlarının %12’sini seks turizminden kazanıyor.

Gecekondu Turizmi

heyecanlandıran

Hindistan’da Mumbai, Brezilya’da Rio de Janerio ve Filipinler’de Manila, gecekondu turizminin zirvesidir. Kalabalık ve yoksul bir yaşam süren insanların şartlarını canlı canlı görmek isteyen insanlar, gruplar halinde mahallelerde dolaşıyor.

Mezar Turizmi

heyecanlandıran

Ünlü insanların mezar taşlarının ziyaret edilmesi üzerine kurulan bu turizm türünde, onedio’da yer alan habere göre turistler mezarlara notlar ve fotoğraflar bırakır. Bir nevi anma hizmeti olarak da görülen bu turizm türündeki en kötü şey mezarların inanılmaz pis bırakılması..

 

Doğal Afet Turizmi

heyecanlandıran

Doğal afetin yıkıcı etkilerini yakından görmek üzerine kurulu olan bu gezi türünde özellikle kasırgaları ile ünlü olan ABD, ilk sıralarda yer alıyor. Buna örnek olarak Katrina Kasırgası sonrasında New Jersey’in turist akımına uğraması verilebilir.

 

Deneme Turizmi

heyecanlandıran

Deneme turizmi, listedeki en garip turizm türü olabilir. Tamamen şansınıza göre şekillenecek olan bu gezide gözlerinizi tamamen kapatarak arkadaşlarınız tarafından gezdirilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here