Turizm Bakanı Ersoy’dan, Kızılay’a Kan Bağışı İle Destek

Sektörel Haberler 13 Haziran, 10:14'de eklendi

Turizm Bakanı Ersoy’dan, Kızılay’a Kan Bağışı İle Destek  

Kızılay, kuruluşunun 151’inci yılını kutladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı kan bağışı ile Kızılay’a destek oldu.

ersoy kan bagisi

Kızılay Kan Bankası, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un isteği ile Bakanlığın Emek binası önüne ‘Kan Alma Aracı’ ile stant kurdu. Bakan Ersoy da kan bağışında bulundu.

Ersoy, Kızılay’ın 151’inci kuruluş yıl dönümünü dün sosyal medya paylaşımı ile kutladı. “Türk Kızılay’ı 1868 yılından bu yana yardımlaşma ve kardeşliğin simgesi. 151. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum. İnancınız ve azminizin yolunuzu her daim aydınlatmasını diliyorum” sözlerine yer vermişti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mehmet Nuri Ersoy :“Reklam Değil, PR Yapacağız”

Mehmet Nuri Ersoy :“Reklam Değil, PR Yapacağız”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye’yi reklam ile değil, PR ağırlıklı organizasyonlarla tanıtma yöneldiklerini ifade etti.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ‘Europa-Orient/Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nin Göbeklitepe ayağına katıldı. Ersoy, ‘’Türkiye’yi ve Anadolu’yu geniş bir şekilde tanıtacağız. Sonrasında ise Kuzey Kıbrıs’a geçeceklerini ifade etti. Bu tip organizasyonların, Türkiye’nin tanıtılması ve Türkiye’ye ilişkin farkındalık yaratarak çok büyük katkı sağlar.’’ Şeklinde konuştu.

“Reklam değil, PR Yapacağız”

Ersoy Türkiye’nin tanıtımı hakkında ise artık reklam değil, Pr çalışmaları yapacaklarını yineledi. vurguladı. ‘Bundan sonra Türkiye PR ağırlıklı tanıtılacak. Türkiye’nin hayat tarzlarıyla Türkiye algılarını farklılaştırmak niyetindeyiz.  Bu sene ki tanıtım temalarının merkezine Göbeklitepe yer alıyor.  Bunu sadece Güneydoğu’daki illere katkısı olsun diye gerçekleştirmedik. Göbeklitepe, bunda da en büyük etken ‘tarihin sıfır noktası” şeklinde ifade etti.

“Japonya’dan inanılmaz sonuçlar elde ettik”

Bazı noktalarda reklamı tamamen çektiklerini ifade eden Mehmet Nuri Ersoy, ‘’Bunun en güzel uygulamasını da bu yıl Japonya’da yapmaktayız. Bu yıl Japonya Türk Kültürü Yılı ilan edildi. Bu bağlamda oradaki reklamları bilinçli bir şekilde çekip oraya ‘Gezen Topkapı Sergisi’ni gönderdik.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.