Turizm Bakanı Üstel Açıkladı! KKTC’de Turizm Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

Sektörel Haberler 2 Nisan, 14:19'de eklendi

Turizm Bakanı Üstel Açıkladı! KKTC’de Turizm Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

Türkiye’de olduğu gibi KKTC’de de turizm sezonunun ne zaman başlayacağı merak konusu. KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, turizm sezonunun ne zaman açılacağı ile ilgili açıklama yaptı.

KKTC Turizm ve Çevre Bakanı – Ünal Üstel

10 Nisan’dan itibaren yavaş yavaş iş yerlerinin açılmasını planladıklarını söyleyen Üstel, 1 Haziran’dan itibaren de turizm sezonunu açacaklarını belirtti.

“Bu Yıl İç Turizm Ağırlıklı Geçecek!”

KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, katıldığı bir televizyon programında turizmle ilgili birkaç duyuruda bulundu. Koronavirüsün etkisiyle KKTC’de turistik yerlerin kapandı. Turizm ve Çevre Bakanı Üstel önlerindeki süreçle alakalı konuştu. Üstel, turizmde bu yıl iç turizmin ağırlıklı geçmesini beklediklerini söyledi. Üstel, 2021 yılı için de iyi bir planlama gerçekleştirdiklerini ve tam kapasite çalışmayı planladıklarını açıkladı.

“1 Haziran İtibariyle De Turizm Sezonunu Açmayı Hedefliyoruz”

Üstel, “Her şeyin iyi gitmesi halinde, 10 Nisan’dan sonra bazı esnafların kapılarını açmayı planlıyoruz” dedi. Üstel, 1 Haziran itibariyle de turizm sezonunu açmayı hedeflediklerinin de altını çizdi.

İlk Önce Sağlık!

Üstel konuşmasına şöyle devam etti:”Öngörümüz, Haziran’dan sonra, turizmin çarklarını yavaş yavaş çevirmektir. İlk önce sağlık. Her şeyden önce, ülkemizi sağlıklı bir pozisyona getirmek mecburiyetindeyiz.Nisan ayının sonunda, hastalığı bitirmeyi hedefliyoruz. Ülkeye gelen turist sayısının büyük bir kısmının Türkiye’den geldiğini fakat oradaki salgının, ülkenin her köşesine ulaştı. Türkiye ve Avrupa’da bu salgın bitmeden, turizmin çarklarını tam olarak döndüremeyiz. Bu nedenle önce iç turizmle başlayacağız.”

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.