Turizm Bakanlığı’ndan Müzelere Yapılan Zamla İlgili Açıklama

Sektörel Haberler 18 Temmuz, 11:41'de eklendi

Turizm Bakanlığı’ndan Müzelere Yapılan Zamla İlgili Açıklama

Kültür ve Turizm Bakanlığı, müze ve ören yeri giriş ücretlerine yapılan zamlarla ilgili açıklamada bulundu.

mehmet -ersoy

Kültür ve Turizm Bakanlığı, müze ve ören yerlerinin giriş ücretlerine sezon ortasında yapılan zamla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

” Avrupa’daki fiyatlarının çok altında olan müze fiyatlarına, yeni müzelerin açılabilmesi, mevcut müzelerin bakım ve onarımının daha iyi yapılabilmesi ve ören yerlerinde kazı sürelerinin uzatılabilmesi için zam yapılmıştır.

Halkımız bu düzenlemeden etkilenmesin diye geçen sene aldığımız bir kararla ”MüzeKart” fiyatları sabit kalmıştır. Hiçbir artış yapılmamış ve bundan sonra da yapılmayacaktır.

MüzeKart, alındığı tarih itibarıyla bir yıl boyunca geçerlidir.  Sınırsız giriş hakkı vardır. Vatandaşlarımız MüzeKartı kullanmalı ve kendilerine sunulan bu ayrıcalıktan faydalanmalıdır.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Müze Ücretlerine Zam…

Müze Ücretlerine Zam…

Kültür ve Turizm Bakanlığı, müze giriş ücretlerine yüzde 20 zam uyguladı. Söz konusu zam 15 Temmuz tarihinden itibaren geçerli olacak. Ayasofya ve Topkapı Sarayı’na giriş ücreti böylece 72 TL’ye yükseldi.

Cumhuriyet’ten Mehmet İnmez’in haberine göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı, müze giriş ücretlerine yüzde 20 zam daha yaptı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 2018 yılında müze ücretlerine yüzde 50 zam yapmıştı. Yüzde 20 zamla birlikte 9 ayda toplam yüzde 70 zam yapılmış oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bakan Ersoy’dan Müze Bilet Fiyatları Hakkında Açıklama

Bakan Ersoy’dan Müze Bilet Fiyatları Hakkında Açıklama

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye’nin müze bileti fiyatlarını Avrupa’daki fiyatlara yaklaştırması gerektiğini ifade etti.

Mehmet Nuri Ersoy, Topkapı Sarayı’nda 15 Temmuz için tasarlanan Müzekartların tanıtımında konuştu. Türkiye’nin müze fiyatlarını revize ederek Avrupa’daki seviyelere çıkarması gerektiğini belirtti. Bunu yaparken yerli tüketiciyi koruyacak sistem geliştirildiğini kaydeden Ersoy, Müzerkartla bunun en güzel şekilde uygulandığını ifade etti.

“Yapısal dönüşüm gerçekleştireceğiz”

Müze ve ören yerlerinin, turizm gelirlerine dolayısıyla ülke ekonomisine, hak ettiği katkıyı sunması için yapısal bir dönüşüm gerçekleştireceklerini ifade eden Ersoy, ziyaret ücretlerinin, dünyadaki örneklerle uygun bir seviyeye çekilerek ekonomik fayda sağlanacağını dile getirdi. Ersoy, gerçekleştirilecek düzenlemelerin turizme yönelik bir adım olarak kalacağının ve Türk vatandaşlarına yansıtılmayacağının altını çizdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

“ERKEN REZERVASYONLARDA İPTAL İHTİMALİ YOK”

AB’YE VİZESİZ SEYAHAT HAKKINDA SON GELİŞMELER

‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ THY, 3. HAVALİMANI’NA GEÇMEK İÇİN GÜN SAYIYOR

ATSO BAŞKANI  ÇETİN: “TURİZMİ BİRAZ DAHA CİDDİYE ALMAMIZ GEREKİYOR”

ULUSLARARASI SOKAK LEZZETLERİ FESTİVALİ YARIN BAŞLIYOR

TÜRKLERİN AVRUPA’DAKİ SON GÖZDESİ

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.