Turizm Eğlence Sektörü Kırmızı Alarm Veriyor !

Turizm Eğlence Sektörü Kırmızı Alarm Veriyor !

Turizm sezonunda, turizm tesislerinde eğlence anlamında en büyük rolü üstlenen dans gruplarının çalışma müsaadeleri şu ana kadar çalışma bakanlığı tarafından onaylanmamaktadır. Konuyla ilgili TEEYAD Yönetim Kurulu şu açıklamaları yaptı.

TEEYAD Yönetim Kurulu; ‘’Pandemi’’den dolayı oluşan yaraları kapatmak adına Turistik tesisinden tedarik firmasına, sanatçısından personeline kadar tüm turizm camiası büyük umutlarla hazırlık yapmakta olduğu şu dönemde, eğlence sektörünün can damarı olan SHOW gruplarının yurda gelme hazırlıkları Çalışma Bakanlığı prosedürleri sebebi ile geç kalınmaktadır. Otellerin vazgeçilmez hizmetleri arasındaki sahne gösterileri için yurt dışından gelecek sanatçıların aylar önce bakanlığa gönderilmiş çalışma müsaadeleri halen onaydan çıkmamıştır.

Tüm evrakları hazır olan sanatçıların onaylarının verilememesi durumunda, gruplar Türkiye gelemeyecek veya geç gelecek dolayısıyla hem tesisler misafirlerine vaat ettikleri hizmeti sunamayacak hem de tedarik firmaları, tesisler ile yaptıkları sözleşmeleri yerine getiremeyeceğinden dolayı yüksek cezai işlemler ile karşı karşıya kalacaktır. Teeyad Derneği ve üyeleri, her fırsatta ellerini taşın altına koymaya defalarca hazır olduklarını gerekli mercilere iletmiş olsalar da herhangi bir reaksiyon alamamışlardır. Bu konuyla alakalı Çalışma Bakanlığı ve Turizm Bakanlığını acilen sorunu çözmeye davet  ediyoruz.” dedi.

 

 

Yeni Sayımızı Okumak İçin Tıklayın !

 

Gm Turizm & Yönetim Dergisi Hakkında:

GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta. Sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet. Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır.

 

2021 yılı itibariyle GM Turizm & Yönetim Dergisi Rusya E- Dergi yayına başlayacaktır.  Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliği taşıyacaktır.

İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir.  Basılı yayınımız haricinde ayrıca sektöre yönelik güncel haberlerimiz www.gmdergi.com’da yayınlanmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here