TURİZM GELİRLERİ AÇISINDAN BU ÜÇ ÜLKE RİSK TAŞIYOR 

Güncel, Sektörel Haberler, slide 25 Ağustos, 10:14'de eklendi

Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi’nin hazırladığı son rapor, bütün olumsuz havaya rağmen 2016 yılında küresel turizm pazarının yüzde 3.2 büyüyeceğini öngörüyor.

 Euronews’de yer alan habere göre; terörist saldırılar, jeopolitik ve siyasi sorunlar insanların daha az para harcamasına neden olurken, küresel turizm hala büyümeye devam ediyor.

BREZİLYA
Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi’nin hazırladığı son rapor, bütün olumsuz havaya rağmen 2016 yılında küresel turizm pazarının yüzde 3.2 büyüyeceğini öngörüyor.Turizm gelirleri açısından Fransa, Türkiye ve Brezilya riskli konumda bulunuyorRaporda terör örgütü DAEŞ’ın saldırılarının Fransa açısından olumsuz etkileri görülüyor. Sektörün ülke Gayrisafi Yurt içi Hasılasına katkısı sürse de beklentiler yüzde 2.9’dan 1.1’e çekildi.Türkiye’ye de raporda özel yer verilirken, terör saldırılarının, Rusya ile gerilen ilişkilerin, darbe girişimi ile Suriye’deki yaşananların etkisinin sert olduğuna vurgu yapılıyor. Seyahat ve turizmin, Türkiye Gayrisafi Yurt içi Hasılasına katkısının beklentisi yüzde -3.2 olarak tahmin ediliyor.Raporda öne çıkan bir diğer ülke ise Brezilya

Olimpiyatlara rağmen sektördeki büyüme tahmini -0.9’dan -1.6’ya çekildi. Küresel turizm pazarında en büyük büyüme ise Güney, Kuzey Doğu ve Güney Doğu Asya’da görülüyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.