TURİZM ÖĞRENCİLERİNE OKUL OLACAK OTEL SAYISI ARTIŞTA

Sektörel Haberler 5 Ocak, 10:36'de eklendi

TURİZM ÖĞRENCİLERİNE OKUL OLACAK OTEL SAYISI ARTIŞTA

Kültür ve Turizm Bakanlığınca, turizm meslek lisesi öğrencilerinin eğitimlerini sürdüreceği 3 partner otelle daha protokol imzaları atıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un, turizm sektörünün ihtiyacı olan nitelikli elemanları yetiştirmek amacıyla protokol imzalamıştı. 25 Eylül 2018’de imza koyduğu iş birliği protokolü öğrencilere, turistik işletmelerde gerçek hizmet ve üretim ortamında eğitim alma imkanı sağlıyor.

ÖĞRENCİLER UYGULAMALI EĞİTİM ALACAK

PROTOKOL sonucunda konaklama ve seyahat, yiyecek içecek ve eğlence hizmetleri alanlarında öğrenim gören öğrenciler uygulamalı eğitim alacak.  Nisan-ekim ayları arasında anlaşmalı partner otellerde uygulamalı eğitim görecekler.

PROTOKOL İMZALANDI

Kültür ve Turizm Bakanlığı, projeyi hayata geçirmek için turizm meslek liselerine partner olacak otellerle protokol imzalanmayı sürdürüyor. Ekim’de

2 otelle başlatılan uygulamanın kapsamı genişliyor. Önceki haftalarda Antalya’daki 3 otelle daha protokol  imzalandı.

HEDEF 20 OTEL

Otellerin, öğrencilerin ve öğretmenlerin konaklayacağı  lojmanlardan, eğitim verilecek salonlara kadar belli  şartlara uygunluğu gerekiyor. Partner otel sayısının, ilk etapta 20’ye ulaştırılması planlanıyor.

 

 

 

 

 

 

MİLYON DOLARLIK PROJEYE MAHKEMEDEN DURDURMA KARARI

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.