Turizmcilere Valilikten ‘Güvenlik’  Uyarısı

Sektörel Haberler 17 Eylül, 17:17'de eklendi

Turizmcilere Valilikten ‘Güvenlik’  Uyarısı

Turizmcilere ‘güvenlik’ uyarısı: Yüzme havuzlarına dikkat

Antalya Valiliği, Antalya yabancı turist sayısında 11 milyona ulaştı. Kentte, turistlerin can ve mal güvenliğinin artırılmasını istiyor. Ayrıca Turizm tesislerinin niteliklerinin iyileştirilmesi için genelge yayımladı.

güvenlik

Güvelik İçin Tedbir Çağrısı

Antalya Valiliği yazılı bir açıklama yaptı.  Vali Münir Karaloğlu imzalı genelgede, Antalya’da 2016 yılından bu yana turizmde üst üste rekor kırıldığını vurguladı. Tüm zamanların en iyi sezonunun yaşandığı belirtti. Turizm sektöründe yaşanan kazaların minimize edilmesi, turistlerin daha sağlıklı ve güvenli tatil yapmaları için gerekli tedbirlerin alınmasını talep etti.

Tüm Kurumlara Görev Düşüyor

Antalya’nın, ulusal ve uluslararası pazar payını artırmak, turizm gelirlerindeki artışı sürekli kılmak için yapılması gerekenleri sıraladı. Belirlenen hedeflere ulaşmak için turizm tesisleri başta olmak üzere tüm ilgili kurum ve kuruluşlara görev düştüğünü ifade etti.

Yüzme Havuzlarındaki Kazalara Dikkat

Ayrıca konaklama tesislerinin yüzme havuzlarında gerçekleşen kazaların, turistlerin yaşamını tehdit ettiğini söyledi. Ve bu durumların ülke turizmine zarar verdiği genelgede yer verildi.  Kente gelen turistlerin güvenli, rahat ve konforlu bir şekilde konaklayabilmesi, turistlerin can ve mal güvenliğinin korunmasının önemli olduğu vurgulanıyor.

Güvenlik Önlemi Almayana Ceza

Gerekli önlemleri almayan işletmelere de mevzuat çerçevesinde gerekli işlemler yapılacağı uyarısını da sözlerine ekledi. Denetimlerin de kaymakamlıklar tarafından oluşturulacak güvenlik denetim komisyonunda gerçekleşeceği belirtildi.

 

Gm Dergi’nin diğer haberleri için tıklayın.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.