TURİZMDE YENİ İSTİHDAM MODELİ

Sektörel Haberler 1 Kasım, 09:33'de eklendi

Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde Turizmde Bilgi ve İletişim Teknolojileri Destekli Mesleki Liderlik, İnovatif İstihdam Modeli Projesi toplantısı yapıldı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İŞKUR, Selçuk Üniversitesi, Mevlana Kalkınma Ajansı, Atatürk Üniversitesi Turizm Fakültesi ve Meram Belediyesi’nin proje ortağı olduğu AB’nin desteğiyle ‘Turizmde Bilgi ve İletişim Teknolojileri Destekli Mesleki Liderlik: İnovatif İstihdam Modeli’ başladı. Proje kapsamında Manavgat’ta toplantı düzenlendi.

Toplantıya proje ortaklarıyla birlikte çeşitli turizm şirketleri katıldı. Projeyle, üniversite düzeyinde eğitim almış gençlerin işgücü piyasasındaki sorunlarını en aza indirgeyerek, iş gücü piyasasındaki arz ve talep dengesizliğini giderip, istihdamın artırılması sağlanarak okuldan iş hayatına geçişin kolaylaştırılması hedefleniyor.

Projenin Selçuk Üniversitesi bünyesinde devam ettiğini söyleyen genel koordinatör Doç. Dr. Abdullah Karaman, “Üniversite mezunu 50 katılımcı ile gerçekleştirilen Mesleki Liderlik Projesi’nde geleceğin meslek liderleri yetiştirilecek.

Bu konuda ilimizdeki tek proje olan bu çalışma turizm alanında birçok yenilik taşıyor. Katılımcılara yönelik teorik eğitimler tamamlanarak uygulamalı eğitimler başladı. Projeye katılan genç mezunların iş kaygısı ortadan kaldırılıp mesleklerinde işlerinin erbabı birer lider olarak yetiştirilmeleri sağlanacak” dedi. (DHA)

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.