TÜRK OTELLERİ ALMANYA’DAKİ SATIŞLARI ARTIRMAK İSTİYOR

Sektörel Haberler 11 Nisan, 12:12'de eklendi

Almanya’da 2 bin 214 seyahat acentasını çatısı altında toplayan Bağımsız Seyahat Acentaları Örgütü’nün (TSS Group) Almanya’nın Hamburg kentinde gerçekleştirdiği yıldönümü ve kongresi Türk otellerinin yoğun katılımı ile başladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da desteklediği ve 2 gün sürecek olan organizasyonun ilk gününde Türkiye’den gelen 17 otel ve otel grubu, yaklaşık 400 seyahat acentası ile bir araya geldi.

a6jSp466KyYk3scyC2N_germany

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, TÜROFED Başkan Yardımcıları Sururi Çorabatır ve Bülent Bülbüloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı İbrahim Evrim, AKTOB Başkanı Yusuf Hacısüleyman, ALTİD Başkanı Burhan sili, TÜROFED Koordinatörü Necip Boz, KETAV Başkanı Volkan Yorulmaz’ın da katılım gösterdiği organizasyonun ilk günü TSS Group’un yeni projesi olan Hotel Plus seminer ve workshop’u gerçekleştirildi. Alman acentacılar, seminerde Türkiye satışlarını teşvik etmeyi amaçlayan Hotel Plus projesi hakkında ayrıntılı şekilde bilgilendirildi. Workshop sonrasında otelciler Alman seyahat acentaları ile bir araya geldi. Alman acentaları Türk otellerinin kurduğu standları gezerek otellerle olan ilişkilerini geliştirdiler.

TSS Türkiye’nin yaptığı organizasyon ile Gloria Hotels, Paloma Hotels, Papillon Hotels, Aska Hotels, Barut Hotels, Letoonia Hotels, Sherwood Hotels, IC Hotels,  Serra Hotels, Kamelya Collection, Rixos Sungate, Kemer Ulusoy Tatil Köyü, Long Beach, Maritim Pine Beach, Port Nature, Rubi Platinum, Xanadu Island, Champion Holiday Village, Boran Mare Beach, Belek Beach, Hamburg’daki organizasyona katılım gösterdi.

Düzenledikleri organizasyon ile Türk turizmcileri Alman seyahat acentaları ile buluşturduklarını söyleyen TSS Türkiye Direktörü Hasan Çetin, zorlu bir süreçten geçen Türkiye turizmine destek olmak amacıyla Türkiye’deki otelleri Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleri ile Alman seyahat acentalarıyla bir araya getirdiklerini dile getirdi.

İki gün sürecek olan organizasyonun ilk gününde TSS Group’un yeni projesi olan Hotel Plus’ı tanıttıklarını belirten Hasan Çetin, “Tatil satışlarını teşvik etme amacıyla oluşturulan bu sistem ile Türkiye satışlarına katkı sağlamayı planlıyoruz. Bu kriz ortamında farklı projeler ürütmemiz gerekiyordu. 2 yıllık bir çalışmanın sonucu olarak Hotel Plus’ı hizmete açtık. Bu proje ile sisteme dahil olan otellerin satışını yapan seyahat acentaları daha fazla gelir elde edecek.  Yani ne kadar çok Türkiye satışı olursa o kadar çok kazanacaklar. Bu sistemle her iki taraf da kazanç sağlıyor. Bu projemizi tanıtan seminerin ardından otellerimiz yaklaşık 400 Alman seyahat acentası ile birebir görüşme imkanı buldu” dedi.

Organizasyon, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destek ve ev sahipliğinde gerçekleştirilen yemek ile son buldu. Yemeğe Alman seyahat acentaları ve Türk otelcilerinden oluşan 750 davetli katıldı.

Organizasyonun ikinci günü Türk otelleri, 750 seyahat acentası, 20 tur operatörü, havayolu şirketleri, devlet temsilcileri ve STK’lar ile bir araya gelecek.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.