TÜRKİYE HARİÇ, RUS TUR OPERATÖRLERİNDE DÜŞ KIRIKLIĞI

Güncel, Sektörel Haberler, slide 31 Temmuz, 10:10'de eklendi

RUSYA, Türkiye hariç turizmde ne iç pazarda ne de diğer pazarlarda umut ettiği gibi bir sezon yaşamamanın düş kırıklığını yaşıyor. Sezonun ortasına geldiğimiz şu günlerde erken rezervasyon ile yüksek talepler alan Rusya’daki taleplerin temmuzun ikinci yarısından itibaren düşüş yaşaması Rus Tur operatörlerinin moralini bozdu.

Turkrus’ta yayınlanan habere göre ; operatörler bu dönemde paket tur ve charter seferlerinin 10 ile 20 sini iptal etti ve fiyatları en aşağı seviyelere çektiler. bu durumda köklü firmaları ( Natalie Tours) iflasa doğru sürükledi.

Satışların en yoğun ve hareketli olması beklenen yaz ortası döneminde DSBW-Tours, Matryoşka Tur, Avrora BG, İntravel Stoleşniki ve Raduga Travel iflas etti ve kepenklerini indirdi.

bahar aylarındaki ilgi yaz ortasında yok

 

Kommersant gazetesi tur firmalarının erken rezervasyonlarla yaz potansiyelinin yüzde 35-40’ını gerçekleştirirken bu yıl oranın yüzde 50’leri yakalaması  yazıyor. Bahar aylarında artan talebin ilgi yazın ortasında kaybolması söz konusu. bunun en büyük nedeni ise halkın alım gücünün azalması.

Bununla birlikte izlenen damping politikası nedeniyle Türkiye destinasyonunda tur satışlarının artarak devam etmesi bekleniyor.

Rusya Tur Operatörleri Birliği Başkanı Maya Lomidze de Türkiye ve İspanya satışlarında yüzde 10’luk bir  talep artışı olacağını ifade ediyor.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.