TÜRKİYE TURİZMDE YÜKSELİŞİNİ SÜRDÜRÜYOR

Sektörel Haberler 24 Ekim, 12:29'de eklendi

Türkiye Turizmde Yükselişini sürdürüyor

AKTOB Başkanı Dr. Erkan Yağcı, Rusya’nın Mısır’a charter uçuşlarını serbest bırakmasını değerlendirirken ‘ İki ana pazarımız Rusya ve Almanya’ya. 3. Ana pazar olmaya en yakın ülke İngiltere’dir” dedi. Türk turizminin geleceğinden umutlu olduğunu belirtti. Türkiye’nin turizmde yükselişini sürdürdüğünü ifade etti.

türkiye turizmde

 

AKTOB ekim ayı toplantısını Manavgat Melas Hotel’de gerçekleştirdi. Toplantıda 2018 yılı sezon değerlendirmesi ve 2018 yılı değerlendirmeleri ve 2019 yılı tahminleri konuşuldu. Son günlerde Türk profesyonellerinin gündem maddesi olan Mısır’ın açılması konusuna da değinildi.

Yağcı” Türk turizminin yükseliş trendi sürüyor. Dünyada yakından takip edilen bir destinasyonuz.  Türk turizminde gelecek yıllarda olumlu tablolar var. kişi sayısı anlamında ve gelir anlamında da artışlarımız var. Ama kişi başı gelirimizi 1000 dolara çıkarmalıyız.” dedi.

ÜÇÜNCÜ ANA PAZARIMIZ İNGİLTERE OLABİLİR

Toplantıya AKTOB üyeleri ve profesyoneller büyük ilgili gösterdi. Toplantının bu ay ki konuşmacı konuğu Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Nadir Alpaslan’dı. Toplantının Açılış konuşmasını Erkan yağcı yaptı. Erkan Yağcı, Türkiye’nin turizmde yeniden yükseliş dönümde olduğunu vurgulasdı. Mısır’ın açılması konusunda ise;  Rusya iki ana pazarımızdan biri. Mısır ile ilgili karar bize olumsuz etkilemez. Ama bizim her koşulda ana pazarlarımız olan Almanya ve Rusya’nın yanına üçüncü yeni bir ana Pazar eklememiz bulmamız şart.  Bunun için en uygun pazarda İngiliz pazarıdır” dedi.

 

MISIR’IN AÇILMASIYLA TÜRK TURİZMİ NE KADAR RUS KAYBEDER?

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.