Türkiye’de “Sağlıklı Turizm Belgesi” Alan Oteller 

Sektörel Haberler 8 Haziran, 16:06'de eklendi

Türkiye’de “Sağlıklı Turizm Belgesi” Alan Oteller 

Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı kapsamında 8 Haziran Pazartesi verilerine göre Türkiye’de genelinde 288 otelin başvuru sürecinde olduğu bildirildi. 22 otel Sağlıklı Turizm Belgesi sertifikası aldı.

türkiye'de

‘Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı’ ile Covid-19 sürecinde oteller, restoranlar ve kafelerde sağlık, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına yönelik turist ve müşterilerin güvenli tatil ve hizmet almaları hedefleniyor. Sağlıklı Turizm Belgesi, Türkiye Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) onaylı.Ayrıca yedi yetkili firma ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından, yapılan başvurular üzerine gerçekleşen denetimler sonucunda onaylanıyor.

Bu Zamana Kadar Kaç Otel Sağlıklı Turizm Belgesini Aldı ?

 

Bakanlığın verilerine göre, Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı kapsamında,bugün Türkiye çapında 288 otel ve 40 restoran/kafenin başvuru yaptığı belirtildi.  Bunlardan 22 otel ve 7 restoran ‘Sağlıklı Turizm Belgesi’  almaya hak kazandı. Başvuruları alınan diğer otel, restoran/kafelerle ilgili denetim süreçleri ise sürüyor..  Antalya, hem başvuru hem belge verilen otel sayısıyla Türkiye’de ilk sırada yer aldığı belirtiliyor.8 otelin belge aldığı Antalya’da toplam 109 otelin başvuru süreci sürüyor. Türkiye genelinde toplam 27 ilden, 288 otelin başvurusu bulunuyor. En çok başvuru olan iller ise; sırasıyla İstanbul’da 45, üçüncü Muğla’da 34 ve İzmir 15, Afyonkarahisar 14, Trabzon 12, Nevşehir 8 otel.

Bu zamana Kadar Sağlıklı Turizm Belgesini Alan Antalya Otelleri…

Türkiye’de ilk Sağlıklı Turizm Belgesi, Antalya’nın Serik ilçesi Belek turizm bölgesindeki Sueno Deluxe Belek & Golf Belek’e verildi. Antalya’da Sağlıklı Turizm Belgesi verilen oteller, Aydınbey Kings Palace-Manavgat, Corner Park-Konyaaltı, Crown Plaza-Konyaaltı, Grand Park Lara Hotel-Aksu, Grand Park Kemer-Kemer, Khan Otel-Muratpaşa, Rixos Premium Belek Otel-Serik.

Türkiye’de  Diğer İllerde Belge Alan Oteller

 

İstanbul’da Akgün İstanbul Otel-Fatih, Eresin Hotels Sultanahmet-Fatih, Eresin Taksim&Premier Otel-Beyoğlu, Hilton İstanbul Bomonti-Şişli olmak üzere 4 otel belge aldı. Trabzon’da Fengo Otel-Ortahisar, Kuhla Otel-Yomra, Sera Lake Hotel-Akçaabat olmak üzere 3 otele belge verildi. Ankara’da Hotel Bilkent-Çankaya ve Newpark Hotel-Çankaya belge aldı.  Bursa’da Gönlüferah Otel-Osmangazi, Balıkesir’de Grand Asya Hotel-Bandırma, Muğla’da Hilton Bodrum Türkbükü Resort &SPA, Konya’da Ramada Plaza-Selçuklu, Sakarya’da NG Sapanca Wellness &Convention olmak üzere birer otel şu ana kadar belge aldı./ Haber: DHA MEHMET ÇINAR

 

 

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.