TÜRKLER’İN YÜZDE 63’Ü TATİL PLANLAMALARINI AKILLI TELEFON İLE YAPIYOR

Sektörel Haberler 6 Aralık, 11:40'de eklendi

TÜRKLER’İN YÜZDE 63’Ü TATİL PLANLAMALARINI AKILLI TELEFON İLE YAPIYOR

25 ülkede 16 bin 200’den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşen araştırmaya göre, Türk gezginlerin yüzde 63’ünün tüm tatil planlamalarını akıllı telefon aracılığı ile yaptığı ortaya çıktı.

Ajans Press, gezginlerde dijital araç kullanımı üzerine bir araştırma gerçekleştirdi. Yapılan araştırmaya göre;  Türk gezginlerin yüzde 63’ünün tüm seyahat düzenlemelerini akıllı telefon aracı ile yaptığı sonucu ortaya çıktı.

İŞTE ARAŞTIRMANIN SONUÇLARI:

  • Otel check-in işlemlerinin yüzde 54’ünü akıllı cihazlarla yapıyorlar.
  • Türkiye, dijital araç kullanımda tüm ülkeler arasında 7’nci sırada yer alıyor.
  • Türklerin yüzde 88’i bir sonraki seyahatleri için araştırma yaparken sosyal medyada yayınlanan videoları ve fotoğrafları etkin bir biçimde kullanıyor.
  • Seyahate çıkmayı planlayanların yüzde 26’sını sosyal medyanın karar vermede etkiliyor. Hatta Karar Sürecinde en etkili mecra.
  • Türkiye’nin 7’nci sırasına yerleştiği listenin birinci sırasına ise Hindistan yer alıyor.

ITS Medya ve Ajans Press’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, konuyla ilgili yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. Gerçekleştirilen medya incelemesinde seyahat başlığı altında yazılı basında 63 bin 128 haber çıktığı görüldü.  Dijital medya ve dijital araçlarla ilgili ise 10 bin 319 haber çıkışı görülüyor.

ALMANLARIN İLK TERCİHİ İZMİR

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.