TÜROB BAŞKANI TİMUR BAYINDIR “TÜM KALİFİYE PERSONELE TALİBİZ”

Sektörel Haberler 7 Şubat, 11:10'de eklendi

TÜROB BAŞKANI TİMUR BAYINDIR “TÜM KALİFİYE PERSONELE TALİBİZ”

Türkiye Otelciler Birliği’nin (TÜROB) Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle, Turizm Meslek Liseleri Arası Aşçılık Yarışması 27 Şubat 2019 tarihinde ikinci kez gerçekleşecek.

TÜROB Başkanı Timur Bayındır, bu projeyle sadece yarışmada dereceye girenler değil, yarışmaya katılanların çoğuna konaklama sektörü olarak staj imkanı sunduklarını belirtti. “Konaklama sektörü olarak turizm meslek liselerinden mezun olan tüm kalifiye çalışanlara talip olmaya devam ediyoruz” dedi.

Türkiye Otelciler Birliği’nin (TÜROB), gastronomi turizminin gelişmesine katkı sağlamasının yanı sıra turizm meslek liselerinden mezun olanlara da istihdam sağlamak amacıyla başlattığı ‘Sektör Yetenek Avında’ projesi bu yıl da devam ediyor.

12 okul öğrencilerinin kıyasıya yarışacağı ve jüri başkanlığını Şef Vedat Başaran’ın yapacağı yarışma İstanbul Güneşli’de bulunan GastronoMetro evsahipliğinde düzenlenecek.

Diğer alanları da dahil edeceğiz

Bayındır, “Meslek liselerini sektöre kazandırma hedefiyle yola çıktık. Böyle bir yarışma fikrinin doğmasında en büyük rolü, konaklama sektörünün yaşadığı kalifiye çalışan sıkıntısı oynadı. Konaklama sektörünün tüm çalışma alanlarında bu sıkıntıyı yaşıyoruz. Bu yüzden geleneksel hale getirdiğimiz bu yarışmanın kapsamını genişleteceğiz. Turizm meslek liselerinden mezun olan tüm kalifiye personele talip olacağız. Meslek liseleri bizim ana istihdam kaynağımız olmalıdır” dedi.

 

 

 

 

 

 

KAAN KAVALOĞLU “KENDİNİZİ DAİMA GÜNCELLEMELİSİNİZ”

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.