TÜROB Yeni Yönetimi Bakan Ersoy’u Ziyaret Etti

Sektörel Haberler 6 Nisan, 11:09'de eklendi

TÜROB Yeni Yönetimi Bakan Ersoy’u Ziyaret Etti

TÜROB

Türkiye Otelciler Birliği’nin (TÜROB) yeni dönem Yönetim Kurulu Üyeleri, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’u makamında ziyaret etti.

 

Ziyaret, Bakan Mehmet Ersoy’un İstanbul’da Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’ndeki makamında oldu.

 

TÜROB Yönetim Kurulu Başkanı Müberra Eresin’in başkanlığındaki TÜROB heyetinin ziyaretinde, TÜROB  yönetim kurulu ile bakan Ersoy, fikir alışverişinde bulundu.

TÜROB

TÜROB’un ziyaretinde öne çıkan başlıklar ise;

TÜROB’un yakın dönem projeleri,

tanıtım ve pazarlama faaliyetleri olurken

En dikkat çeken Konu: “Turizm Geliştirme Fonu” idi.

Bakan Ersoy ziyaret için yönetime teşekkür etti ve  Yeni yönetime yeni dönemde başarılar diledi.

 

 

 

 

 

 

Müberra Eresin: “Otellerimiz Son Teknolojilerle Yenileniyor”

 

TÜROB Başkanı Eresin, Bloomberg HT TV kanalında Fokus Programı’nın “Canlı Yayın Konuğu” oldu. Eresin, turizm sektöründeki gelişmeler, TÜROB çalışmaları ve beklentiler konusunda değerlendirmeler yaptı.

Otellerimiz Son Teknolojilerle Yenileniyor

Eresin, turizm sektörünün geçtiğimiz yıllarda tatsız ve çok zor günler yaşadığını ifade etti. Bu sebeple 4-5 yıldır özellikle şehir otellerinde yapılması gereken yenileme renevasyon çalışmalarının yapılamadığını dile getirerek, “Alınan bilgilere göre otellerimizin tamamı son teknolojilerle yenileniyor. Bunun için biraz desteklere ihtiyaçları var. Ama ilerleyen zamanda göreceğiz ki yenilenen oteller son teknolojiyle tekrardan misafire hizmet verecek.” dedi.

Turizm Sektöründe Kadın İstihdamı Artacak

Eresin, turizm sektöründe kadın istihdamının yüzde 35 olduğunu belirtti. ” Sadece konaklama sektöründe kadın istihdam oranı yüzde 36.8. İstihdamda katkımız Avrupa ortalamasının çok yakınında. Bu oranı yüzde 51’lere getirmek için çalışacağız. Benim başkanlığım döneminde de bunun takipçisi olacağız” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.