23.4 C
Antalya
Cumartesi, Mayıs 21, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

TÜROB Yeni Yönetimi Bakan Ersoy’u Ziyaret Etti

TÜROB Yeni Yönetimi Bakan Ersoy’u Ziyaret Etti

TÜROB

Türkiye Otelciler Birliği’nin (TÜROB) yeni dönem Yönetim Kurulu Üyeleri, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’u makamında ziyaret etti.

 

Ziyaret, Bakan Mehmet Ersoy’un İstanbul’da Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’ndeki makamında oldu.

 

TÜROB Yönetim Kurulu Başkanı Müberra Eresin’in başkanlığındaki TÜROB heyetinin ziyaretinde, TÜROB  yönetim kurulu ile bakan Ersoy, fikir alışverişinde bulundu.

TÜROB

TÜROB’un ziyaretinde öne çıkan başlıklar ise;

TÜROB’un yakın dönem projeleri,

tanıtım ve pazarlama faaliyetleri olurken

En dikkat çeken Konu: “Turizm Geliştirme Fonu” idi.

Bakan Ersoy ziyaret için yönetime teşekkür etti ve  Yeni yönetime yeni dönemde başarılar diledi.

 

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bakan Ersoy: Bu sezonda hedefimiz 500 bin ABD'li turist

Müberra Eresin: “Otellerimiz Son Teknolojilerle Yenileniyor”

 

TÜROB Başkanı Eresin, Bloomberg HT TV kanalında Fokus Programı’nın “Canlı Yayın Konuğu” oldu. Eresin, turizm sektöründeki gelişmeler, TÜROB çalışmaları ve beklentiler konusunda değerlendirmeler yaptı.

Otellerimiz Son Teknolojilerle Yenileniyor

Eresin, turizm sektörünün geçtiğimiz yıllarda tatsız ve çok zor günler yaşadığını ifade etti. Bu sebeple 4-5 yıldır özellikle şehir otellerinde yapılması gereken yenileme renevasyon çalışmalarının yapılamadığını dile getirerek, “Alınan bilgilere göre otellerimizin tamamı son teknolojilerle yenileniyor. Bunun için biraz desteklere ihtiyaçları var. Ama ilerleyen zamanda göreceğiz ki yenilenen oteller son teknolojiyle tekrardan misafire hizmet verecek.” dedi.

Turizm Sektöründe Kadın İstihdamı Artacak

Eresin, turizm sektöründe kadın istihdamının yüzde 35 olduğunu belirtti. ” Sadece konaklama sektöründe kadın istihdam oranı yüzde 36.8. İstihdamda katkımız Avrupa ortalamasının çok yakınında. Bu oranı yüzde 51’lere getirmek için çalışacağız. Benim başkanlığım döneminde de bunun takipçisi olacağız” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bakan Ersoy: Bu sezonda hedefimiz 500 bin ABD'li turist

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bakan Ersoy: Bu sezonda hedefimiz 500 bin ABD'li turist
GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
21,687TakipçilerTakip Et
111AbonelerAbone

SON HABERLER