U-ETDS Yaptırımlarına İkinci Kez Erteleme

Sektörel Haberler 3 Nisan, 10:51'de eklendi

U-ETDS Yaptırımlarına İkinci Kez Erteleme

U-ETDS sistemi kullanılmasına ilişkin yaptırımlar ikinci kez ertelendi. TÜRSAB, bu konuyla ilgili yoğun çalışmalar gerçekleştirdi ve ikinci kez ertelenmesini sağladı. Birlik konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Kara yolu Taşıma Yönetmeliği’nin, U-ETDS sistemine giriş yapılmasına ilişkin hükümlerinin yürürlükte olduğunu da açıklama da belirtti.

U-ETDS

30 Haziran’a kadar yaptırım yok!

Bu hükümlerle ilgili U-ETDS sisteminin kullanılmasına ilişkin yaptırımların TÜRSAB’ın başvurusu ve Bakanlığın desteğiyle 31 Mart 2019 tarihine kadar ötelenmişti.

TÜRSAB Konuyla İlgili duyuru yayınladı.  TÜRSAB konuyla ilgili iyileştirmeler ve sektöre uygulanabilir hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. TÜRSAB;  yaptırımları daha önce de 31 Mart 2019 tarihine kadar ertelemişti.  Şimdi ikinci kez yaptırımlar gözden geçirilecek. Bu konuda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından iyileştirme çalışmaları gerçekleştirecek.

 

türsab

Kalıcı çözümler üretilmeli

“Yönetmelik hükümlerinin sektör gerçeklerine uygun hale gelmesi ve bu konuda köklü iyileştirmelerin yapılması için Birliğimiz, Bakanlığımız ve T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından çalışmalar gerçekleşmektedir.

Bu anlamda; Birliğimizce yapılan başvuru ve Bakanlığımızın destekleriyle daha önce 31 Mart 2019 tarihine ertelenmiş olan yaptırımlar, ikinci kez 30 Haziran 2019 tarihine ertelenme kararı bulunmuştur.

Ümidimiz; iş birliği içindeki çalışmaların sonuçlanması, kalıcı çözümlerin mevzuatta yer verilmesidir. Seyahat acentelerimiz ve kamuoyuna saygıyla sunarız.” İfadeleri kullanıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Demirtürk: “Otelimiz Ukrayna Pazarında Geçen Yıla Göre Yükselişte ”

Demirtürk, ülke ve tesisleri açısından Ukrayna pazarının önemli olduğunu vurgulayarak, pazar hakkında görüşlerini GM Turizm ve Yönetim Dergimize anlattı.

Erken rezervasyonları gerçekleştirdik

“ Ukrayna pazarında geçen yıla göre farklı bir değişim söz konusu. Fuarda da izlenimlerimiz bu yönde gelişti. Ukrayna’daki fuar Moskova fuarına göre daha canlıydı. Moskova’da olmayan acenteleri de bu fuarda gördük. 2019 yılı için erken rezervasyonlarımızı fuarda değerlendirdik. Bu pazarda geçen senenin üzerinde rakamları görmekteyiz.” İfadelerine yer verdi.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.