23.4 C
Antalya
Cumartesi, Mayıs 21, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

U-ETDS Yaptırımlarına İkinci Kez Erteleme

U-ETDS Yaptırımlarına İkinci Kez Erteleme

U-ETDS sistemi kullanılmasına ilişkin yaptırımlar ikinci kez ertelendi. TÜRSAB, bu konuyla ilgili yoğun çalışmalar gerçekleştirdi ve ikinci kez ertelenmesini sağladı. Birlik konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Kara yolu Taşıma Yönetmeliği’nin, U-ETDS sistemine giriş yapılmasına ilişkin hükümlerinin yürürlükte olduğunu da açıklama da belirtti.

U-ETDS

30 Haziran’a kadar yaptırım yok!

Bu hükümlerle ilgili U-ETDS sisteminin kullanılmasına ilişkin yaptırımların TÜRSAB’ın başvurusu ve Bakanlığın desteğiyle 31 Mart 2019 tarihine kadar ötelenmişti.

TÜRSAB Konuyla İlgili duyuru yayınladı.  TÜRSAB konuyla ilgili iyileştirmeler ve sektöre uygulanabilir hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. TÜRSAB;  yaptırımları daha önce de 31 Mart 2019 tarihine kadar ertelemişti.  Şimdi ikinci kez yaptırımlar gözden geçirilecek. Bu konuda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından iyileştirme çalışmaları gerçekleştirecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Mir sisteminde hiçbir sorun yok

 

türsab

Kalıcı çözümler üretilmeli

“Yönetmelik hükümlerinin sektör gerçeklerine uygun hale gelmesi ve bu konuda köklü iyileştirmelerin yapılması için Birliğimiz, Bakanlığımız ve T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından çalışmalar gerçekleşmektedir.

Bu anlamda; Birliğimizce yapılan başvuru ve Bakanlığımızın destekleriyle daha önce 31 Mart 2019 tarihine ertelenmiş olan yaptırımlar, ikinci kez 30 Haziran 2019 tarihine ertelenme kararı bulunmuştur.

Ümidimiz; iş birliği içindeki çalışmaların sonuçlanması, kalıcı çözümlerin mevzuatta yer verilmesidir. Seyahat acentelerimiz ve kamuoyuna saygıyla sunarız.” İfadeleri kullanıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Demirtürk: “Otelimiz Ukrayna Pazarında Geçen Yıla Göre Yükselişte ”

Demirtürk, ülke ve tesisleri açısından Ukrayna pazarının önemli olduğunu vurgulayarak, pazar hakkında görüşlerini GM Turizm ve Yönetim Dergimize anlattı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Profesyonellerden bayramın şifreleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Profesyonellerden bayramın şifreleri

Erken rezervasyonları gerçekleştirdik

“ Ukrayna pazarında geçen yıla göre farklı bir değişim söz konusu. Fuarda da izlenimlerimiz bu yönde gelişti. Ukrayna’daki fuar Moskova fuarına göre daha canlıydı. Moskova’da olmayan acenteleri de bu fuarda gördük. 2019 yılı için erken rezervasyonlarımızı fuarda değerlendirdik. Bu pazarda geçen senenin üzerinde rakamları görmekteyiz.” İfadelerine yer verdi.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İstanbul'a turist akını bekleniyor
GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
21,687TakipçilerTakip Et
111AbonelerAbone

SON HABERLER