UÇUŞLAR SORUNSUZ DEVAM EDİYOR !

Sektörel Haberler 29 Haziran, 10:49'de eklendi

Atatürk Havalimanı’nda yaşanan terör saldırısının ardından havalimanında uçuş işlemleri bugün sorunsuz bir şekilde devam ediyor.

UÇUŞ

Terör saldırısının ardından yolculuk için Atatürk Havalimanı’na gelen vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren uçuş işlemlerini yapmaya başladı.

Zaman zaman bilet satış gişelerinde ve pasaport kontrollerinde yoğunluğun oluştuğu görülürken bazı seferlerin ise iptal edildiği uçuş bilgisi panolarından ilan edildi.

Saldırının ardından uçuşu gerçekleşmeyen yolcular ise biletlerini en yakın uçuşa alabilmek için havayolu firmalarına başvuruyor.

6ce54adcdf355e4ee2eece4bed3faef9.jpg

Tadilat çalışmaları devam ediyor

Patlamanın olduğu dış hatlar geliş katında ise tadilat çalışmaları devam ediyor. Saldırıda dış hatlar gelen yolcu çıkış kapısında meydana gelen hasar üzerine çevresi paravanla kaplanırken çalışma yapılan bölgeye Türk bayrağının asıldığı ve işçilerin çalıştığı görüldü.

Trafiğin normal olarak seyrettiği havalimanında yurtiçi ve yurtdışından gelen yolcular taksi ya da servis araçlarını kullanarak ayrılıyorlar. Polis ekiplerinin bölgedeki güvenlik önlemleri ise sürüyor. Havalimanına gelen araçlar ise polis ekipleri ve polis köpeklerince kontrol ediliyor.

Ulusal ve uluslararası medya kuruluşlarına ait canlı yayın araçları ve basın mensuplarının havalimanında bekleyişi de devam ediyor.

THY’den yolculara çağrı

Türk Hava Yolları (THY), Atatürk Havalimanı’ndaki saldırının ardından 340 seferini iptal etti, yolcularına Web Sitesi ve Çağrı Merkezi’nde takip etme çağrısı yaptı.

THY aynı zamanda seferlerde iki saatlik gecikmelerin meydana gelebileceğini bildirdi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.