Ufuk Gezgin: “En İyi Tanıtım Mutlu Turistler”

Sektörel Haberler 18 Nisan, 09:36'de eklendi

Ufuk Gezgin: “En İyi Tanıtım Mutlu Turistler”

Antalya’nın gözde turizm merkezlerinden Belek’te faaliyet gösteren Ela Quality Resort Belek’in Genel Müdürü Ufuk Gezgin, GM Turizm ve Yönetim Dergimize turizm gündemini değerlendirdi.

ufuk-gezgin

 Kısaca Sezonu Değerlendirir misiniz?

Çocuklara sunduğu özel hizmetleri ile 12 yıldır turizm sektörüne yön veren ve Akdeniz Bölgesinin en çok tercih edilen çocuk dostu aile oteli Ela Quality Resort Belek olarak Turizmin ülkemiz için, Antalya’nın da turizm için öneminin farkındayız. Turizmde de beklentiler, ihtiyaçlar sürekli değişiyor. İhtiyaçları çok iyi tespit ediyor ve öngörülü davranıyoruz, farklı pazarlara yönelik farklı ürünler geliştiriyoruz. Tek bir pazara ya da tek bir modele bağlı kalmıyoruz.

Hangi pazarlara hitap ediyorsunuz?

Büyümekte olan pazarlara herkesin özellikle yatırım yapmasını istiyorum. Çünkü küçük ve büyük pazar ayrımı yapmadan bütün pazarların büyümesi, ancak Türk turizminin geleceği için bir çıkış yolu olabilir. Yoksa küçük pazarları sezon iyi olduğu zaman dışladığımızda neler yaşadığımızı son 30 yılda defalarca gördük. Bu nedenle gelişmekte olan pazarlara destek olmakta fayda görüyorum.

Rus pazarı hakkındaki görüşleriniz nedir?

Rus pazarında bir artış beklemiyorum. Geçen sene ki rakamlara ulaşırsak başarı sağlamış oluruz. Bu sene Rusya pazarında erken rezervasyon döneminde büyük artışlar yaşadık.  Ama bu artışın devam edeceğini öngörmüyorum ki şuan satışlarda yavaşlama başladı. Sadece Ruslar, yer bulamamak endişesi ile erken oda satın aldılar. Bu pazarda yılsonunda geçen sene ki rakamlara ulaşabileceğimizi düşünüyoruz.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

En iyi tanıtımı ülkemizden mutlu ayrılan turistler yapıyor ve bu doğrultuda onları en iyi şekilde ağırlamak için çalışıyoruz. Tesislerimizi, personelimizi ülkemizin turizm hedefleri doğrultusunda geliştiriyoruz, yatırımlarımızı da bu yönde yapıyoruz.

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.